Ücretsiz Danışmanlık

Amerika Dil Okulları


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Amerika Dil Okulları


amerika-dil-okullari-blog-sayfasi-3

 

Farklı coğrafi ve kültürel yapıları bünyesinde bulunduran, eğitim kalitesi, bilim, sanat, endüstri ve teknoloji alanlarında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Amerika’nın, büyüleyici şehirlerinde İngilizce öğrenin!

Amerika, kaliteli eğitim imkanları ve zengin bölge seçeneklerinden dolayı tercih edilmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan, film ve dizilerden duyduğumuz Amerikan İngilizcesi, İngiliz İngilizcesine göre daha rahat anlaşılmaktadır. Amerikan İngilizcesini en popüler ve en gözde şehirlerde yer alan ve her biri dünyanın önde gelen eğitim kuruluşlarından olan dil okullarımızda öğrenebilirsiniz. Amerika’daki kalitesi ve eğitimi English US ve diğer kurumlar tarafından düzenli olarak denetlenmektedir.

Amerika’daki tüm dil okullarımız en hızlı ve verimli gelişmeyi gösterebilmeniz için yenilikçi eğitim teknolojileri ile donatılmıştır. Amerika’da İngilizce kursuna gitmek için herhangi bir şart aranmamaktadır.

Amerika’da bir eğitim programına veya dil okuluna katılan öğrenciler aldıkları İngilizce dil eğitimi sayesinde gelişmiş bir İngilizce ile Türkiye’ye dönmektedir. İngiltere’den sonra İngilizceyi öğrenmek ve geliştirmek için dünya üzerinden en çok tercih edilen ikinci ülke olan Amerika, her sene 250 binden fazla yabancı öğrenciyi İngilizce dil eğitimi vermek amacıyla ağırlamaktadır.

Amerika Standart İngilizce programlarının yanı sıra Akademik İngilizce eğitimi için de uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.
Amerika’da pratiğe dayalı bir eğitim modeli uygulanmakta ve dersler konuşma odaklı olmaktadır. Dil eğitimi süreleri iki haftadan iki yıla kadar uzayabilmektedir. İngilizce kursunuz bittikten sonra veya hafta sonları dil okulunuzun belirlediği sosyal aktivitelerle zenginleştirilmiş programlara katılarak yeni arkadaşlıklar edinebilir ve dilinizi geliştirirken aynı zamanda Amerika’nın en popüler mekanlarını görme şansını da elde edersiniz.

Amerika’da bir dil kursuna kaydınızı yaptırırken konaklama tercihinizi belirleyebilirsiniz. Öğrenci evlerinde veya öğrenci yurtlarında kalarak dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle tanışma fırsatı bulursunuz. Aile yanı konaklama tercih ederek yemeklerinizi kendiniz hazırlayabilir, Amerikan kültürünü Amerikalı bir ailenin yanında tanıyabilir ve ailenin bireyleriyle konuşarak İngilizce pratiği yapabilir, beraber yemek yiyebilir, gezilere çıkabilirsiniz.

Amerika’nın büyük kentlerinde şehir içi ulaşım için toplu taşıma kullanılmaktadır. New York, Los Angeles, San Fransisco ve Boston gibi büyük şehirlerde temel harcamalar diğere kıyasla daha pahalı olmaktadır.

Amerika dünyada sağlık hizmetlerinin en pahalı olduğu ülkelerden biridir. Bu nedenle Amerika’ya gitmeden önce seyahat ve sağlık sigortası yaptırmanızda fayda vardır.

En çok tercih edilen şehirlerin başında New York, Boston, Chicago, Miami, Los Angeles, San Diego gelmektedir. Şehirler ve lokasyonlar öğrencinin yaşam tarzına ve almayı hedeflediği eğitimin verildiği lokasyonlara göre seçilmektedir.

Amerika’da 71 şehir ve bu şehirlerdeki 334 eğitim merkezi ile öğrencilerimizin hedef ve kriterlerine en uygun şehir, kurs merkezi, konaklama ve dil eğitim programlarını ayarlamak mümkündür.

Seçeneklerin çok olması nedeni ile uygun bütçeli pek çok eğitim merkezi bulabilirsiniz

ABD’nin çok milletli yapısı nedeniyle çok sayıda aksana hakim olabilir ve anlayabilirsiniz

Akreditasyonlu kuruluşlardan, eğitiminizi tamamladıktan sonra dünya çapında geçerliliği olan sertifikalar alabilirsiniz

Dil eğitiminiz bittikten sonra Diploma, Sertifika programları veya üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz

Amerikan yaşam tarzını ve iş hayatını yakından gözlemlersiniz

Dünyanın izlediği kültür-sanat etkinliklerini yerinde görebilirsiniz

Farklı eyaletlere yolculuk düzenleyebilirsiniz

Pek çok milletten ve kültürden kalıcı dostlar edinebilirsiniz


Kayıt için gereken evraklar
 

Başvuru Ücreti : Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir.

Kayıt Sözleşmesi: Sözleşmeyi danışmanlarımız ile birlikte veya onların yardımıyla doldurabilirsiniz.

Pasaport Bilgi Sayfası: Pasaportunuzun kişisel bilgilerinin yer aldığı sayfa.
 

Yurtdışında Konaklama

Öğrencilerimizin talep, tercih ve hassasiyetlerini dikkate alarak, partner okullarımızla birlikte içinde konaklama seçenekleri sunuyoruz. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan konaklama tipleri aşağıdaki gibidir:

Öğrenci Yurtları

Aile Yanı Konaklama

Paylaşımlı Öğrenci Evleri

Otel

Bireye Özel Ev Kiralama

Öğrenci Yurtları (Student Residence)

 

Bir çok dil okulu öğrencilerine yurtta konaklama imkanı sunmaktadır. Yurtta konaklama modeli, bir üniversite kampüsünde ya da özel bir yurtta olabilir. Yine bu sistemde de tam pansiyon, yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı seçeneklerini tercih edilebilir. Tek kişilik odalarda, ya da 2, 3 ve daha çok kişilik odalarda konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bu çeşitlilik, yurt fiyatlarının da çeşitli olmasını sağlar. Yurtta konaklama tercih ediyorsanız, gideceğiniz lokasyonda bulunma tarihlerinizi de göz önünde bulundurarak boş oda müsaitliğinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Yılın belli dönemlerinde yurt konaklaması bulmakta zorlanabilirsiniz.


Aile Yanı Konaklama (Homestay)

Yurtdışında eğitim için en çok tercih edilen, en ekonomik ve verimli konaklama modelidir. Bu konaklama modelinde, ev sahipleri kullanmadıkları boş odalarını öğrencilere kiralamaktadır. Bu aileler güvenlik soruşturmaları yapılmış ve kayıt altına alınmış aileler olup, bu işi profesyonel olarak yapmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde tek kişi ya da çift kişilik odalarda genellikle yarım pansiyon konaklama yapılır. Aile belirli saatlerse kahvaltı ve akşam yemeği servisi yapar. Öğünlerin hazırlanmasında öğrencinin önceden belirteceği dini hassasiyet, diyet ya da sağlık uygulamalarına özen gösterilir. Öğünler de dahil olduğundan aile yanı konaklama ekonomik olarak da en uygun seçeneklerden biridir. Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencileri büyük bölümü aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmektedir.
 

Paylaşımlı Öğrenci Evleri (Student Apartments)

Bazı okulların sağlayabildiği bu konaklama modelinde bir evin odaları farklı öğrencilere paylaştırılır. Mutfak, banyo ve salon öğrencilerin ortak kullanım alanlarıdır. Konaklayan kişi sayısı dairenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Genellikle odalarda bir ya da iki öğrenci konaklar. Bu modelde ücrete yemek dahil değildir. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar.
 

Otel Konaklama

Eğitim alacağınız lokasyon, turistik bir bölge ise (Malta, Madrid, Paris vb.) size önerilecek alternatif bir konaklama modeli de otel konaklamadır. Bu tip bölgelerde dil okulları otellerle sezonluk anlaşarak öğrencilerine uygun konaklama seçenekleri sağlamaktadır. Tek ya da çift kişilik konaklamaların mümküb olduğu gibi yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı şeklinde konaklama da mümkündür.
 

Bireysel Ev Kiralama (Private apartment)

Birçok dil okulumuzda talep etmeniz durumunda size özel bir daire tahsis etmektedir. Maliyetlerin daha yüksek olduğu bu konaklama modelinde ihtiyaç ve tercihlerinize uygun bir daire size tahsis edilmekte ve tek başınıza kullanımınıza sunulmaktadır.

Sezonlara göre konaklama maliyetlerinde farklılık olabilir. Size en uygun konaklama modelinin belirlenmesi için bir PR Danışmanı ile görüşebilir ve tercihlerinizi birlikte değerlendirebilirsiniz.
 

Amerika Vizesi

Amerika vize başvurusu zorlu bir süreç izlemektedir. Dikkat ve özenle hazırlanması gereken belgeler ile mülakatta sorulacak sorulara istenilen cevapların verilmesi halinde işiniz kolaylaşacaktır.  PR Yurtdışı Eğitim ve Vize Danışmanlık ön hazırlık sürecinde başvuru dosyanız için gerekli tüm belgeleri sizin için hazırlamakta, mülakatta dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili sizi iyi bir şekilde bilgilendirerek görüşmenizi en iyi şekilde geçirmeniz için size yardımcı olacaktır. Vize randevu tarihinizde tarafımızdan hazırlanan eksiksiz dosyanızla vize memuru ile görüşmenizi gerçekleştireceksiniz. Dosyanızdaki belgeler ve niyet mektubunuz ile  Amerika’ya gitme nedeniniz, ne kadar kalacağınız ve finansal durumunuzun bu seyahate elverişli olup olmadığına dair değerlendirmelerin yapılması, gerekli görüldüğü durumlarda memurun size yönelteceği sorulara vereceğiniz cevaplar ile görüşmeniz sonuçlanmaktadır. Gerekli dökümanlarınızın doğru ve eksiksiz olması durumunda ve görüşmenizin olumlu geçmesi sonucunda tedirgin olmanız için bir neden olmayacaktır.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon