Azerbaycan Üniversiteleri'nde Türkçe Eğitim

Azerbaycan Üniversiteleri'nde Türkçe Eğitim

 

Azerbaycan Devlet İktisad Üniversitesi Ekonomi bölümlerinde YÖK onaylı Türkce eğitim verilmekte ve öğrenciler bu durumda direk olarak lisans bölümünden başlayabilmektedir. Azerbaycan Devlet İktisad Üniversitesi Hazırlık paket fiyatlarımıza konaklama dışında tüm hizmetler dahildir.  

Azerbaycan Devlet İktisad Üniversitesi hazırlık eğitimi paketi  Azerbaycan Türkcesi, Rusça ve İngilizce 2400 USD 

Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücreti
Devlet Yurdu adres bildirimi
1 Yıllık Oturum İzni
1 Yıllık Devlet Sağlık Sigortası
Evrakların Azerbaycan Türkçesine Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri (6 Evrak)
Okul Kabul Mektubu Başvuru Harç Ücreti
Okul Kabul Mektubunun alınması
Okul Kayıt Ücretlerinin Tarafımızca Ödenmesi
Havalimanı Karşılama ve Okula/Yurda Transferler
Hazırlıkta başarılı olunması şartıyla Kurs Bitiminde Hazırlık Sertifikasının Alınması
Azerbaycan ve Türkiye Ofislerinde hazırlık süresince acil durum Danışmanlık hizmeti

1930 yılında kurulmuş olan ve kurulduğu günden beri eğitim alanında Azerbaycan Üniversiteleri arasında öncü rolü üstlenen Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, Kafkasya coğrafyasındaki en köklü ve en büyük eğitim kurumudur. Aynı zamanda uzaktan eğitim sistemi vasıtasıyla Azerbaycan Üniversitesi bünyesinde Pazarlama, İşletme, Ticaret, Sanayi, İstatistik, Tarım ve Vergi Sistemi gibi bölümlerde lisans eğitim alabilir ve bir uzmanlık alanına sahip olarak diplomanızı alabilirsiniz.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi bünyesinde 11 fakülte ve 1 araştırma enstitüsü bulunmakta ve üniversitede 16000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Üniversite aynı zamanda Türk Dünyası Araştırma Vakfı ve İstanbul Üniversitesi ile işbirliği yapılarak kurulan Türk Dünyası İşletme Fakültesi ile öğrencilerine Türkçe eğitim olanağı da sağlamaktadır. Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi her yıl, maddi gücü yetersiz olan 500 öğrenciye burs vermektedir.

YÖK’ün tercih kılavuzunda bulunan Azerbaycan İktisad Üniversitesinin Bakü’de farklı yerlerde bölümlere göre 2 tane kampüsü bulunmaktadır. Ana binası Tarqovu Caddesi’ne 100 metre yakınlıkta yer almakta, diğer bina ise Nerimanov ilinde bulunmaktadır. Ekonomi ve maliye bölümlerinde Azerbaycan’ın en önde gelen üniversitelerinden biri olup dünya üniversiteler sıralamasında ilk 10’da bulunan London School of Economics ile partnerlik yaparak çift diploma programları sunmaktadır. Hazırlık, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimleri Azerbaycan Türkçesi, Rusça ve İngilizcedir. Daha detaylı bilgi için PR Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçiniz.
 

 

Konaklama/Yurt

Üniversitenin kendi yurdu bulunmamaktadır. Öğrenciler yeni açılmış olan Devlet Yurtlarına kayıt olabilmektedir. Bu yurtların ücretleri, müsaitlik durumuna göre aylık 60-80 USD arasında değişmektedir.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesine kayıt için gerekli evraklar

Pasaport
Lise diploması aslı (Apostilli)
Lise not dökümü aslı (Apostilli)
E-Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah Belgesi
Heyet Raporu (Apostilli)
Eliza Testi - HIV/AIDS (Apostilli)
8 adet vesikalık fotoğraf


Azerbaycan'da üniversite eğitimi için vize gerekmemektedir. Türk öğrenciler, PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Azerbaycan üniversitelerine kayıt olduktan sonra biletlerini alarak, pasaportları ile birlikte direk Azerbaycan'a gidebilmektedir. Öğrencilerimiz Azerbaycan'daki üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımız ile oturum işlemlerini yaparak oturum kartlarını alabilmektedir.
 

DİĞER AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELEÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN
Yurtdışı Partnerlerimiz