Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde Rusça, İngilizce veya Azerbaycan Türkcesi Hazırlık Eğitim paketi Konaklama dışında tüm hizmetler 4700 USD. Eğitim Paketine neler dahildir?

Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücreti
Devlet Yurdu adres bildirimi
1 Yıllık Oturum İzni
1 Yıllık Devlet Sağlık Sigortası
Evrakların Azerbaycan Türkçesine Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri (6 Evrak)
Okul Kabul Mektubu Başvuru Harç Ücreti
Okul Kabul Mektubunun alınması
Okul Kayıt Ücretlerinin Tarafımızca Ödenmesi
Havalimanı Karşılama ve Okula/Yurda Transferler
Hazırlıkta başarılı olunması şartıyla Kurs Bitiminde Hazırlık Sertifikasının Alınması
Azerbaycan ve Türkiye Ofislerinde hazırlık süresince acil durum Danışmanlık hizmeti

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Genel Bilgi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; iki ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi kapasiteli iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıyı bünyesinde barındırmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde eğitim, öğrencinin tercihine bağlı olarak Azerbaycan Türkçesi, Rusça veya İngilizce dillerinden birinde verilmektedir. Öğrenciler kayıt olmadan önce eğitim dili tercihini dikkatlice yapmalıdır çünkü kontenjanların sınırlı olması nedeni ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi hazırlık okulundan sonra öğrencilerin lisansa geçtikleri zaman eğitim dilini değiştirme taleplerini kabul etmemektedir. Yani, Hazırlık sınıfını İngilizce okuduktan sonra, Lisans eğitiminizi Azerbaycan dilinde alamazsınız.

YOK üzerinden Yatay Geçiş

Bireysel olarak kayıt olan öğrenciler Yıllık lisans ücreti olarak 4000 USD ödemesine ragmen, YÖK üzerinden yerleşen öğrenciler lisans bölümlerine yıllık 3000 USD ödemektedir. Öğrenciler 1 sene hazırlık olmak üzere toplam 4 sene eğitim aldıktan sonra Türkiye’de Necmettin Erbakan Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’ne yatay geçiş yapabilmektedir. Her sene Türkiye üniversitelerine geçiş kontenjanı 40 kişi olmakta ve bu 4 üniversitenin her birine alınacak olan 10 öğrenci, not ortalaması ve yaş baz alınarak değerlendirilmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda yer aldığı için Denklik sorunu yaşanmamakta ve öğrenciler rahatlıkla denklik alabilmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olup Türkiye’de TUS veya DUS sınavlarına girerek, Devlet hastanelerinde Uzman doktor olarak çalışabilirsiniz.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde Hazırlık eğitimik zorunludur ve Hazırlık eğitimi senede 6 aylık iki dönemde alınmaktadır. Her bir dönem için hazırlık bölümüne her dönem yaklaşık 300 Türk öğrenci kayıt olmaktadır. 

 Bölüm

Senelik Lisans Ücreti

 Tıp

4000 $

 Diş Hekimliği

4000 $

 Eczacılık

4000 $

 

Konaklama/Yurt

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin kendi yurdu mevcuttur ve bu yurtlar 4 kişilik odalardan oluşmaktadır. Kız öğrenciler ile erkek öğrencilerin yurdu aynı binada bulunmakta ama farklı farklı katlarda yer almaktadır. 6 Aylık yurt ücreti 1000 AZN (600 USD)-dir. Sadece erken kayıt olan öğrenciler yurtlarda yer bulabilmekte ve bu yerler çok kısa sürede dolmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesine kayıt için gerekli evraklar

Pasaport
Lise diploması aslı (Apostilli)
Lise not dökümü aslı (Ortalama Minimum 65 ve Apostilli)
OSYM sınavı Puan belgesi ( TYT minimum 180)
E-Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah Belgesi
Heyet Raporu (Apostilli)
Eliza Testi - HIV/AIDS (Apostilli)
8 adet vesikalık fotoğraf

*Azerbaycan Tıp Üniversitesine başvuru yaptıkdan sonra Üniversite yetkilileri tarafından düzenlenen Skype Mülakatı ZORUNLUDUR ! ! ! Skype mülakatı için tarih PR Yurtdışı Eğitim tarafından öğrencilere bildirilecektir. Skype mülakatında Azerbaycan Tıp Üniversitesi tarafından Kimya ve Biolojiden temel sorular sorulmaktatır. PR Yurtdışı Eğitim tarafından Azerbaycan Tıp Üniversitesine kayıt oranı 100 % -dır.

 

DİĞER AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELEÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALINBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

İletişim Formu

Yurtdışı Partnerlerimiz