Kanada Diploma ve Sertifika

Kanada Diploma ve Sertifika

Kanada diploma ve sertifika programları mesleki anlamda kendini geliştirmek isteyenler tarafından tercih edilir. Lise ya da üniversite mezunlarının tercih ettiği bu programlar öğrencilerin seçtikleri mesleklerde kendilerini geliştirmek için altın bir donanım olabilir. Kanada genel olarak eğitim alanında lise sonrasında akademik eğitim veren lisans bölümlerinin yanında mesleki eğitimler veren kolejlerle sağlanır. Kolejlerdeki eğitim Kanada sertifika programları için tercih edilen müfredatlar sahiptir. 1, 2, 3 yıl süren bu programlarda öğrencilere mesleki yeterlilik kazandırmak hedeflenir. Ayrıca öğrenciler Kanada diploma programları süresince staj imkanı elde ederler. Bu şekilde hem profesyonel iş hayatına katkı sağlamaları hedeflenir. Hem de alınan teorik bilgiler pratiğe dönüştürülür.

Kanada Diploma ve Sertifika Programları Avantajları

Kanada diploma ve sertifika programları tercih eden öğrenciler eğitim seviyesi oldukça yüksek olan bu ülkede kaliteli eğitimler alırlar. Kanada dünya genelinde okuma yazma oranı bakımında ikinci en yüksek ülkedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri listelerinin ilk 100’ünde 5 üniversitesi bulunur. Farklı kurumlar tarafından dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında sayılan bu ülke kozmopolitik yapısı, doğal güzellikleri, gelişmiş şehirleri ile de öğrencilerin gözdesidir. Öğrenciler Kanada’da diploma eğitimi almak istediklerinde haftalık en çok 20 saatlik çalışma izni elde ederler. Hem eğitim alıp hem de çalışma imkanı bulan öğrenciler mesleki alanda yeterlilik eğitimlerinde daha ekonomik bütçeler elde edebilir. Hatta bazı okul ve Kanada diploma programları mezunlarına 1 ile 3 yıl arasında oturma ve çalışma hakkında tanınabiliyor.

Kanada’da Diploma ve Sertifika Programları Bölümleri

Kanada diploma ve sertifika programları için Türk öğrenciler Türkiye’de en az lise mezunu olmalıdır. Bu şekilde istedikleri bölüme sınavsız bir şekilde başvurular yapabilirler. Tercih edilebilecek bölümler arasında işletme yönetimi, uluslararası ticaret, lojistik, turizm ve otelcilik, aşçılık ve restoran hizmetleri, mühendislik, sağlık ve hukuk gibi alanlar bulunur. Öğrenci için çalışma için tercih edilebilecek Kanada sertifika programı çeşitleri bulunur. Öğrencilere 20 saate kadar çalışma izni veriliyor. Bu şekilde öğrenciler okurken yaşam masraflarına katkıda bulunabiliyor. Öğrenciler Kanada sertifika programları başvurusu için transkript, diploma, CV, niyet mektubu, referans mektubu, IELTS, TOEFL skoru, banka mektubu ve başvuru ücreti gereklidir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz