Rusya Eczacılık Fakültesi

Rusya Eczacılık Fakültesi

Rusya eczacılık Fakültesi okumak isteyen öğrenciler sınavsız bir şekilde istedikleri üniversiteye yerleşme imkânına sahiptir. Öğrenciler LYS ve LGS sınav stresleri yaşamadan Rusya’da yükseköğretim kurumlarına müracaat edebilirler. Eğitim dili Rusça ve İngilizce olan Rusya Üniversiteleri eczacılık bölümleri tercih eden öğrenciler bu alanda ekonomik fiyat aralıklarında eğitim imkânı elde ederler. Lisans harçları ortalama 4000 dolar olmaktadır. Öğrencilerin yaşam maliyeti için ise aylık 250 ile 350 dolar arasında bir masrafları olabilir. Yurtta kalma imkânı elde edenler daha uygun eğitimler alabilirler. Öğrenciler için sanat etkinlikleri ücretsiz olduğu bu ülke öğrencilere uygun yaşam maliyetleri ile de tercih edilebilir. En kaliteli Rusya Üniversiteleri seçerek eczacılık bölümlerinde kaliteli eğitimler alınabilir. Pek çok üniversitenin de YÖK denkliği bulunuyor.

Rusya’da Eczacılık Eğitimi Alınabilecek Üniversiteler ve Ücretleri

Rusya eczacılık Fakültesi için farklı üniversite seçenekleri bulunuyor. Bunlardan ilk ve en popüleri Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi olmaktadır. Diploma ortalamaları 75 ve üzerin olan öğrencilerin başvuru yapabildiği bu bölümün yıllık eğitim ücreti 5000 dolar olmaktadır. Kazan Federal Üniversitesi Rusya Eczacılık Eğitimi için tercih edilebilecek alternatifler arasında yer alır. Diploma notu olarak 75 ve üzeri olan öğrencilerin kabul edildiği okulun yıllık eğitim ücreti 3100 dolar olmaktadır. En yüksek diploma notu talep eden üniversite ise Moskova Devlet Tıp Üniversitesi Sechenov olmaktadır. Diploma notu 85 ve üzeri öğrencilere Rusya eczacılık Fakültesi kayıt hakkı vermektedir. Eğitim ücreti ise 3400 dolar olmaktadır. Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi de eczacılık eğitimi için 2000 dolar ve 65 üzeri diploma notu talep eder.

Rusya Eczacılık Fakültesi Avantajları

Rusya eczacılık Fakültesi tercih eden öğrenciler dünya standartlarında bir sağlık üniversitesinden eğitimler alabilirler. Bu kapsamda Rusya da eğitim alınabilecek farklı üniversiteler bulunuyor. Hazırlık bölümleri ile birlikte 5 yıllık programlar olan eczacılık bölümleri eğitimleri alınabilir. Öğrenciler Rusya eczacılık Fakültesi başvuruları için lise not ortalamalarını kullanacaktır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı yükseköğrenim bölümlerinin bulunduğu ülke de dünya üniversiteler sıralamalarında ilk bin içerisinde pek çok üniversite bulunuyor. Bunlar arasında Rusya eczacılık bölümleri olan üniversitelerde bulunur. Öğrenciler bu üniversiteleri seçerek YÖK denkliği ve uluslararası platformlarda kariyer planlamaları yapabilirler.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz