Amerika Sertifika Programları

Amerika Sertifika Programları

Amerika Sertifika Programları yurt dışında mesleki açıdan kendini geliştirmek isteyenler için ideal seçeneklerdir. Eğitim aldığı bölüm dışında farklı sektörlere geçiş yapmak için de bu programlar tercih edilebilir. Amerika’nın en popüler üniversitelerinde alınabilecek bu eğitimler Master gibi programlara katılmak için yeterli zaman ve bütçeye sahip olmayanlar içinde idealdir. İnsan kaynakları, finans, pazarlama, ekonomi, proje yönetimi, turizm, film yapımcılığı, fotoğrafçılık gibi sertifika programları arasında seçimler yapılabilir. Genelde 9 ay gibi sürelerde tamamlanan bu programlar büyük avantajlar sunar. En önemlisi program tamamlandığında 12 aylık tam zamanlı çalışma izni hakkı elde edilmesidir. Bu şekilde Amerika sertifika programları çalışma izni ile eğitim aldığınız alanda çalışma imkanı kazanabilirsiniz. 
 

Amerika Sertifika Programlarına Kimler Katılabilir? 

Amerika Sertifika Programları için araştırmalar yapan öğrencilerde şu kriterler olmalıdır: 

  • Yüksek lisansını tamamlayan üniversite öğrencileri 
  • Lisans eğitimi tamamlayan ancak master için yeterli vakti olmayan 
  • Bölümünden farklı dallarda eğitim almak isteyenler 

Bu şartlarda olan öğrenciler başvuru öncesinde şu belgelere sahip olmalıdır: 

  • Üniversite diploması 
  • Not dökümü 
  • TOELF skoru ( IBT 80 olmalı) 
  • Özgeçmiş 
  • Niyet mektubu 
  • 2 adet referans ( Bunlardan biri akademik olmalı, diğeri eğer varsa işverenden olması önemlidir) 

Yurt dışında diğer eğitim planlarına göre sertifika programı fiyatları çok daha makul aralıklarda yer alır. Bir yıllık programlar için ortalama 6000 dolar ücret talep edilebiliyor. Bu fiyatlar yıllara göre değişiklikler gösterebilir. Güncel fiyat bilgisi için firmalardan bilgi almak önemlidir. Programlar çoğunlukla akşam saatlerindedir. Bunun da ana nedeni başvuru yapanların çoğunun çalışanlar olmasından kaynaklıdır. Bu sertifika programı çeşitlerine başvuruda ileri derece İngilizce bilgisi en çok dikkat edilen kriterler arasında yer alıyor. 
 

Amerika Sertifika Programlarının Özellikleri 

Amerika Sertifika Programları kısa, uzun, gece ya da gündüz kriterlerde programlar bulunuyor. Tercih edilen programlar hangi türden ve bölümden olursa olsun İngilizcenizi profesyonel bir ortamda geliştirme imkanı elde edebilirsiniz. Alınacak Amerika Sertifika Programı dersleri içerisinde her birisi en az 4 hafta sürelidir. Kayıt sonrasın adayların İngilizce seviyelerinin tespiti için sınav yapılır. İngilizce bilgisi yetersiz olan adaylar aynı okul içerisinde dil kursuna yönlendirilmektedir. 1 ay ile 1 yıl arasında değişen sürelerde olan Amerika’da sertifika eğitimi ile yurt dışında eğitim alabilir, özgeçmişlerde kullanılabilecek kaliteli bir donanım elde edilmiş olur.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz