Ankara Work and Travel Şirketleri

Ankara Work and Travel Şirketleri

Work and Travel programına katılmak isteyen birçok öğrenci Ankara Work and Travel Şirketleri ile program değerlendirmesi yapmaktadır. Bunun nedeni Ankara yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarının sayısının fazla olmasıdır. Ankara Work and Travel Şirketleri işleyişinden farklı olarak PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sadece WAT programında değil yurtdışı dil okulları, yurtdışında lisans, yurtdışında master, yurtdışında diploma ve sertifika programlarına da yerleştirme yapmaktadır.

Kısaca Work and Travel programından bahsetmek gerekirse, bu program üniversite öğrencilerinin eğitimleri boyunca; Amerika Birleşik Devletleri’nde resmi çalışma izni ve seyahat fırsatı sağlayan bir kültürel değişim programıdır. Bu program Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından organize edilmekte ve kurumun yetki verdiği sponsorlar vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Work and Travel programı, katılımcılara hem Amerika’da çalışarak kendi paralarını kazama, hem İngilizce dil pratiği yapma hem de yurtdışında yaşam ve seyahat deneyimi kazandırır. Work and Travel programı için kayıt olarak Amerika’ya giden öğrenciler genel itibariyle Amerika’da bulunan hizmet sektörlerinde temel işlerde yani mavi yaka olarak da tabir edebileceğimiz fizik gücüne dayalı işlerde çalışmaktadır.

Work and Travel programı yoğun talep alan bir kültürel değişim programıdır ve sınırlı sunulan kontenjanlar erkenden dolmaktadır. İstanbul ve Ankara Work and Travel Şirketleri genellikle öğrencilerin yoğun talepte bulunduğu merkezler olarak diğer şehirlere nispeten daha fazla kontenjana sahip olabilmektedir.

Work and Travel programına kayıt olan ve katılan öğrenciler Amerika’da çalıştıkları işte çalışma saatlerine uygun olarak genel itibariyle saatte 8-14 USD para kazanmaktadır. Çalışma süreleri işverenlerin iş yoğunluklarına bağlı olarak haftalık ortalama 35-40 saat olmaktadır. Böylece öğrenciler program ile çalışma ve yurtdışında yaşam tecrübesi edinerek İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda da masraflarını çıkarabilmektedir. Katılımcılar aynı zamanda mevcut işlerini aksatmamak kaydı ile ikinci bir işte çalışma olanağına da sahip olmaktadır.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı partnerlik kapsamında Work and Travel programlarına kayıt alan belirli Ankara Yurtdışı Eğitim Şirketleri ve Ankara Work and Travel Şirketleri ile çalışmakta ve öğrenci ve katılımcı adaylarını bu firmalara yönlendirmektedir. Ayrıca PR Yurtdışı Eğitim, Ankara Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezi ile Türkiye’nin her yerinden öğrenciye doğrudan temsilcisi olduğu yurtdışı dil okulları ve yurtdışı üniversitelere yerleştirme, karar, kayıt, konaklama ve vize süreçlerinde yardımcı olmaktadır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz