Azerbaycan Üniversite Fiyatları

Azerbaycan Üniversite Fiyatları

Azerbaycan üniversite fiyatları yurt dışı eğitimi düşünen öğrenciler için en ekonomik maliyetlere sahiptir. Bu nedenle Türk öğrenciler tarafından tercih edilebilecek en uygun fiyatlı alternatifler arasında yer alır. Eğitim dili genel olarak Azerice ve İngilizcedir. Özel üniversite fiyatları bakımından da oldukça düşük aralıklarda yer alan maliyetlere nazaran eğitim standartları da oldukça yüksektir. En çok tercin edilen Azerbaycan üniversitesi bölümleri arasında tıp, havacılık, eczacılık gibi bölümler yer alır. Her bölümün akademik önemi bulunur. Yaşam koşulları ve Azerbaycan yükseköğrenim fiyatları bir araya geldiğinde öğrenciler için avantajlı imkanlar ortaya çıkar. Azerbaycan makul fiyatları ile öğrenciler için oldukça uygun bir ülkedir. Bunların yanı sıra Türk öğrencilere tanınan imkanlar ile de öğrenciler çok daha rahat bir eğitim imkanı elde ederler. 

Azerbaycan Üniversitelerin Bölümlerine Göre Fiyatları 

Azerbaycan üniversite fiyatları içerisinde en yüksek fiyatları tıp fakültelerinindir. 4000 dolar olan ortalama yıllık fiyatları diş fakülteleri, eczacılık, pediatri, askeri tıp fakültelerinde de aynıdır. Her bölümde hazırlık aşaması olabiliyor. Hazırlık sınıfı için yıllık 3000 dolar civarında ödemeler yapılıyor. Mimarlık fakültelerinde 2500 dolar, inşaat fakültelerinde 2000 dolar, tercümanlık bölümlerinde 2200 dolar, matematik öğretmenliklerinde 1200 dolar gibi fiyatlar sunan Azerbaycan üniversiteleri genel olarak öğrenci dostu bütçelerde eğitimler sunar. Coğrafya öğretmenliği, tarih öğretmenliği, psikoloji bölümleri gibi alanlarda ise 700- 800 dolar gibi yıllık masraflar bulunuyor. Genel olarak Azerbaycan üniversite maliyetleri bölgelere, seçilen bölümlere göre değişir.  

Azerbaycan Eğitimi İçin Öğrenci Maliyetleri 

Azerbaycan üniversite fiyatları ortalama 800 ile 4000 dolar arasında değişir. Lisans eğitimleri Azerbaycan’da 4 yıl olurken yüksek lisans eğitimleri 2 yıl oluyor. Doktora eğitimleri ise 3 yıldır. Diş hekimliği 5, tıp eğitimi ise 6 yıl olmaktadır. Fiyat konusunda güncel rakamları öğrenmek için bu alanda hizmet veren danışmanlık firmalarından bilgiler alınabilir. Öğrenciler Azerbaycan yükseköğrenim tercihleri yaptığında maliyetler konusu en çok merak edilenler arasında yer alır. Üniversite ücretleri oldukça makul aralıklarda yer alırken öğrencilerin en önemli ödemelerinden bir diğeri de konaklama ücretidir. Bunun için üniversite ve özel yurtlar bulunuyor. Ancak yurt sayısı kısıtlı olduğu için ev kiralama seçeneklerini de kullanarak uygun maliyetlerde Azerbaycan üniversite eğitimi maliyeti elde edilebilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz