Azerbaycan Üniversiteleri Diş Hekimliği Bölümü

Azerbaycan Üniversiteleri Diş Hekimliği Bölümü

 

Azerbaycan üniversitelerinde en çok öğrenci alan bölümlerden biri diş hekimliği bölümüdür. Üniversitelerin sadece lise diploması ile kayıt almaları, Türkiye’den herhangi bir sınav sonucu istememeleri ve kolay kabul şartları, uluslararası öğrencileri sıcak karşılamaları ve kaliteli eğitimleri nedeniyle Azerbaycan’da diş hekimliği özellikle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Azerbaycan Üniversiteleri diş hekimliği lisans eğitimlerinde öğrencilere tüm bilgileri hem uygulamalı hem de teorik bilgi olarak vermektedir. Diş Hekimliği bölümü için lisans süresi 5 yıldır. Azerbaycan üniversiteleri diş hekimliği okuyan tüm öğrencilerin meslekleri hakkında her türlü donanıma ve bilgiye sahip olan kişiler olarak mezun olmaları için tüm imkanlarını ve olanaklarını seferber etmektedir. Azerbaycanda diş hekimliği bölümüne kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin, üniversitelerin bu bölüm için yoğun talep aldıklarını ve kontenjanlarının sınırlı olduğunu bilmeleri önemlidir. Bu nedenle üniversite başvurularını ve kayıt işlemlerini kesinlikle geç kalmadan yapmaları çok önemlidir. Azerbaycanda diş hekimliği okuyarak, diplomaları ile Türkiyeye dönen öğrenciler diploma denklik işlemleri gereği girecekleri STS sınavından sonra mesleklerini Türkiyede de yapabilmektedir.

Azerbaycanda diş hekimliği okumak isteyen öğrencileri tercih edebilecekleri üniversiteler:

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi: Bakü Devlet Üniversitesi tüm yabancı öğrencilerin hazırlık okumaları şart koşmuştur ve doğrudan birinci sınıfa kayıt olmak, yani Hazırlık Okulu okumadan direk Diş Hekimliği bölümüne kayıt olmak gibi bir seçenek mevcut değildir. Evraklar teslim edildikten sonra Azerbaycan Tıp Üniversitesi öğrenci ile Skype Üzerinden sesli ve görüntülü mülakat gerçekleştirmektedir. Öğrenci mülakattan geçtiği zaman üniversiteye kayıt olmaya hak kazanmaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi: Nahçıvan Devlet Üniversitesi Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren tek devlet üniversitesidir. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Türkiye’de Nahçıvan Devlet Üniversitesinin üniversite tarafından tanınmış tek resmi kayıt ofisi ve temsilciliğidir. Temel bilim, eğitim ve kültür merkezi konumundadır. Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda yer alan üniversitelerden biridir ve buradan mezun olan öğrenciler diploma tanınırlığı konusunda sorun yaşamamaktadır. Elbette diğer üniversitelerde olduğu gibi Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tıp ve Diş Hekimliği bölümlerinden mezun olan öğrencilerin de Türkiye’de STS sınavına girmeleri gerekmektedir.


AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz