Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt ve Danışmanlık

Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt ve Danışmanlık

Azerbaycan üniversiteleri dünya genelinde en iyi eğitimi sunan kurumlar arasında yer almaktadır. Dünyanın farklı ülkelerinden Azerbaycan Üniversitelerine eğitim almak için gelen binlerce öğrenci bulunmaktadır. Azerbaycan üniversitelerinde okumak oldukça ekonomiktir. Azerbaycan üniversitelerinde eğitim almak için yapmanız gereken tek şey bu ülkede okumaya karar vermektir. Sadece lise diplomanız ve lise not dökümünüz ile Azerbaycan üniversitelerinde okumak için başvuru yapabilirsiniz. Lisede sayısal veya sözel bölüm okuyor olmanız yada diploma notunuzun düşük olması Azerbaycan üniversitelerinde istediğiniz bölümü seçmeniz için bir engel değildir. Böylelikle hiçbir sınav kaygısı yaşamadan istediğiniz bölümde okuyabilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi 1996 yılında, ilk olarak Güney Kafkasya üniversiteleri arasında, Londra’daki uluslararası eğitim dernekleri listesine dahil edilmiştir. 1998 yılında Karadeniz Havza Ülkeleri Liseler Birliği, 2000 yılında Uluslararası Liseler Birliği ve 2002 yılında Avrupa Üniversiteleri Birliği’ne tam üye olarak seçilmiştir. 1990’lı yıllarda Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi mezunu doktorlar yalnızca Azerbaycan’da değil, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Türkiye, Kanada, İran, Rusya, İsviçre ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere birçok ülkede başarılı bir şekilde mesleklerini icra etmeye başlamışlardır. Her yıl, onlarca Tıp Üniversitesi mezunu, yukarıda belirtilen ülkeler de dahil olmak üzere bir dizi yabancı ülkede sınanmış ve Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi bünyesindeki sınavları geçip diplomalarını almaya hak kazanmışlardır. Doktora tezlerini savunan ve uzun yıllar profesör unvanını alan Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi mezunlarının çoğu, çeşitli bölümlerin, bilimsel araştırma enstitülerinin ve kliniklerin başı olarak cumhuriyetin sosyo-politik yaşamına aktif olarak dahil olmuştur. Çok sayıda bilimsel yayın, monografi, ders kitabı ve ders kitabı, patent ve rasyonalizasyon önerileri bulunmaktadır. Türk öğrenciler eğitim ve öğretimlerini bu programda sürdürerek tıp öğreniminin üç yılını Azerbaycan’da başarı ile tamamladıktan sonra, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimlerinin kalan kısmını tamamlayacaklardır. ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme sınavı sonunda öğrenciler ülkemize döndükleri zaman hangi üniversitenin tıp fakültesinde eğitimlerini tamamlayacaklarını bilerek gideceklerdir.

 

AZERBAYCAN DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİNDE KONAKLAMA

Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi’nde 6 öğrenci yurdu vardır. İkisi erkek, ikisi kız, ikisi yabancı öğrenciler içindir. Yatakhaneler okuma odaları, kütüphaneler, uydu antenli ve dünya kanallarını izleyebileceğiniz TV’ler mevcuttur. Yurt odalarının her katında toplantı salonları ve öğrencilerin akrabalarıyla buluşma odaları vardır. Odalar, her öğrenci için en güncel yataklar, dolaplar ve bilgisayar masaları ile donatılmıştır. Yurtlarda ısıtma, gaz, ışık, telefon ve internet hatları inşa edilmiştir. Yurt öğrencileri farklı eğlence, spor ve kültürel programlardan yararlanabilirler. Yabancı ülkelerden gelen öğrencilerin Azerbaycan kültürünü, geleneklerini ve geleneklerini tanımaları için çeşitli tarihi yerlere geziler düzenlenmektedir.

273 kişilik öğrenci yurdu üniversite kampüsü ve kliniklerine çok yakındır. Kız ve erkek öğrenciler farklı katlarda kalır. Her oda 3 kişi için tasarlanmıştır.Her odanın kendi tuvaleti ve her katın kendine özgü mutfağı vardır. Yurtta kalmanın maliyeti, her akademik yılda 1 öğrenci için 1000 manattır. (Yaklaşık 600 USD)

NOT: Yurtlardaki sınırlı sayıda yer nedeniyle kaydınızı bize önceden bildirmenizi tavsiye ederiz.

 

AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELE


 SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz