Azerbaycan Üniversiteleri Temsilciliği

Azerbaycan Üniversiteleri Temsilciliği

Azerbaycan Üniversiteleri Temsilciliği aracılığı ile yurt dışında eğitim olanakları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Eğitim, şehir hayatı, konaklama, diploma denkliği gibi konularda aklınızdaki tüm sorulara cevaplar sunan danışmanlık firmaları eğitim planlamalarınızın her anında yanınızda olacaktır. Yükseköğrenim tercihlerini Azerbaycan’da düşünen öğrenciler hangi bölümü seçerse seçsin mutlaka hazırlık eğitimi alırlar. Hazırlık eğitimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu başvurular yaparken dil seçimini doğru bir şekilde yapmaktır. Çünkü seçilen dil değiştirilmez. Hazırlık bölümlerinin pek çoğunda eğitim dili Azerbaycan Türkçesi olmaktadır. Ancak Azerbaycan Lisans Eğitimleri için Rusça ve İngilizce gibi dillerde eğitimler veren bölümlerde bulunur. 

Azerbaycan Eğitim Danışmanlıkları 

Azerbaycan Üniversiteleri Temsilciliği ile almak istediğiniz eğitimi A’dan Z’ye kadar planlayabilirsiniz. Hangi bölümü, hangi bölgede seçileceği hakkında detaylı bilgiler alarak daha net kararlar verebilirsiniz. Azerbaycan genel itibari ile hem eğitim hem de yaşam noktasında uygun maliyetlere sahiptir. Bu nedenle Azerbaycan Üniversiteleri Firmaları çok sayıda alternatif sunacaklardır. Özellikle bölüm seçiminde oldukça fazla seçenek bulunuyor. Üniversiteler genellikle Bakü’de toplanmıştır. Sağlık, inşaat, mimarlık gibi bölümler Azerbaycan üniversiteleri içerisinde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bakü, Nahçıvan, Gence ve Sumgayıt şehirlerinde farklı üniversitelerde eğitim almak istediğiniz bölümler için firmalardan destek alabilirsiniz. Vakıf ve devlet üniversiteleri şeklinde seçimlerde yapılabilir. Fiyat bakımından oldukça ekonomik aralıklarda yer alırlar. 

Azerbaycan Eğitim Sistemi 

Azerbaycan Üniversiteleri Temsilciliği avantajları ve dezavantajları ile birlikte karşılaştırmalar yapmanıza sağlayacak bilgiler sunar. Azerbaycan üzerindeki üniversiteler, sundukları imkanlar, maliyetleri, burs imkanı, konaklama durumu, denklik imkanı hakkında detaylı bilgiler sunan Azerbaycan danışmanlık firmaları yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Üniversite seçimi yaptıktan sonra gerekli belgeler hakkında bilgiler verilir. Belgeler hazırlandıktan sonra başvurular öğrenci adayı tarafından bizzat yapılır. Sorunsuz bir süreç için Azerbaycan Üniversiteleri temsilcileri aracılığı ile işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Üniversitelere yerleşmek için YÖK sınavı puanı kullanılabileceği gibi doğrudan lise diploması ile başvuru yapılabilecek bölümlerde bulunuyor. Bu gibi üniversiteler kontenjan sayısına göre öğrenci başvurularını kabul etmektedir. Danışman firmalardan destekler alarak eğitim almak istediğiniz bölüm seçiminden konaklama tercihlerine kadar her alanda avantaj elde edebilirsiniz.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz