Azerbaycan Üniversitelerinde Konaklama

Azerbaycan Üniversitelerinde Konaklama

 

Kardeş ülke olan Azerbaycan’da üniversiteler hem yerel öğrenciler hem de dünyanın farklı ülkelerinden gelen uluslararası öğrenciler için konaklama alternatifleri sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca eğitim süreleri boyunca öğrenci evleri, öğrenci hostellerini veya bir daire kiralamayı da tercih edebilir. 

Azerbaycan Üniversitelerinde yurtlar, yabancı uyruklu öğrenciler için sunulan olanaklar arasındadır. Ancak bu yurtlarda kontenjanlar oldukça sınırlıdır ve sadece erken kayıt dönemlerinde kayıt olan öğrencilere sunulabilmektedir. Bu yurtlarda olanaklar, tatmin edicidir. Genellikle kampüs içinde veya kampüse oldukça yakın konumlarda bulunan üniversite yurtlarında fiyatlar oldukça ekonomiktir. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Azerbaycan Diller Üniversitesi, Bakü Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi, Hazar Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi kampüs içinde yurdu bulunan üniversitelerden bir kaçıdır. 

Yurt koşulları ve yaşam giderleri üniversiteden değişir. Ayrıca, mevcut olanaklara bağlı olarak, öğrenciler tek veya çift kişilik odalarda kalabilmektedir. Yurtlarda kalacak olan öğrencilerin, yurt kurallarına ve belirli toplum kurallarına uymaları beklenir. Bu anlamda yurtlarda kalan öğrencilerden diğer öğrencilerin yaşamlarına müdahale etmemeleri, odalarını temiz tutmaları, diğer odaları rahatsız et için disiplin ve oturma odalarını temiz ve düzenli tutmak gerekir.

Azerbaycan'da, özellikle Bakü'de çok sayıda kiralık daire bulabilirsiniz. Yurttaki koşullar tatmin edici değilse veya kişisel olarak bir yurtta yaşamamayı tercih ediyorsanız, bir daire kiralama fırsatını kullanabilirsiniz. Bir daire kiralarken eğitim almak istediğiniz üniversiteye en yakın alanı ana kriter olarak seçmeniz önerilir. Kiralık dairelerin fiyatları evin bulunduğu yere, koşullara, oda sayısına ve orada kaç kişinin yaşamayı amaçladığına bağlıdır. Bu konuda PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size memnuniyetle yardımcı olacaktır.

 

AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz