Bakü Devlet Üniversitesinde Tıp Bölümü Yok

Bakü Devlet Üniversitesinde Tıp Bölümü Yok

Bakü Devlet Üniversitesinde Tıp Bölümü yok şeklinde araştırmalarda bu üniversite kapsamında Tıp Bölümü olmadığı görülür. Hazırlık eğitimleri İngilizce, Rusça ve Azerbaycan Türkçesi şeklinde olabiliyor. Bakü üniversitesi Azerbaycan’ın en eski üniversitelerinden biridir. İki fakülte ile başladığı eğitim hayatına günümüzde 17 fakülte ile devam ediyor. Öğrenciler Bakü Devlet Üniversite bölümlerinden mezun olduğunda denklik sorunu yaşamıyor. Ayrıca YÖK tercih kılavuzunda da yer alan üniversite, Hukuk bölümü dışında diğer bölümlerde müfredat Türkiye üniversiteleri ile uyumlu olmaktadır. Hukuk öğrencileri ise YÖK tarafından belirlenen Türkiye’deki üniversitelerde ders farklarını veriyor. Sonrasında ise Bakü Üniversitesi denklik diploması alabiliyor.

Bakü Devlet Üniversitesi Bölümleri

Bakü Devlet Üniversitesinde Tıp Bölümü yok şeklinde ifadeler doğrudur. Üniversitede olan bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz:

* Hukuk
* Kimya, Fizik, Matematik
* Gazetecilik
* Turizm ve Otel yöneticiliği
* Uluslararası ilişkiler
* Uluslararası ekonomi
* Psikoloji, felsefe, Sosyoloji
* Uluslararası Ticaret

Genel olarak Bakü Üniversitesi YÖK kılavuzunda yer alıyor. Bu nedenle Türk öğrenciler ÖSYM sınavına girdikten sonra tercihlerinde bu üniversitenin bölümlerini de tercih edebilir. Lise diploması ve ÖSYM sınav belgesi ile başvurular yapılabilir. Bakü Üniversitesi Tıp bölümü olmadığı için diğer bölümler içerisinden tercihler yapılarak eğitim için başvurular yapılabilir.

Bakü Devlet Üniversitesi Kayıt

Bakü Devlet Üniversitesinde Tıp Bölümü yok ifadeleri danışmanlık hizmetleri veren firmalardan duyulabilir. Araştırmalar yapıldığında da bu alanda Tıp bölümü olmadığı görülür. Genel itibari ile üniversite bünyesinde sağlık bölümleri bulunmuyor. Tıp okumak isteyen öğrenciler farklı Azerbaycan üniversiteleri kapsamında eğitim alabilir. Öğrenciler Bakü Üniversitesi bölümleri için kayıt yapıldığında üniversite yetkililerinin yaptığı mülakatlara girmelidir. Bu mülakatlara girmek zorunludur. Öğrencilere mülakat tarihi bildirilir. Bölüme göre mülakat soruları değişebilir. Azerbaycan’da eğitim almak isteyen öğrenciler için vize gerekli değildir. Üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra oturum işlemleri de yapılabilir. Öğrenciler için yurt imkanları bulunsa da oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle erken kayıt olunması tavsiye edilir. Aksi halde kiralık daire araştırmaları yapmanız gerekli olabilir. Ortalama kira ücretleri ise 400 ile 600 Azerbaycan Manatı arasında yer alıyor.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz