Bakü Devlet Tıp YÖK Denkliği

Bakü Devlet Tıp YÖK Denkliği

Bakü Devlet Tıp YÖK Denkliği olup olmadığını öğrenmek için YÖK’e dilekçe ile başvuru yapılabilir. Genel olarak Bakü’de bulunan devlet üniversitesinde Tıp bölümü bulunmuyor. Bu nedenle Tıp Bölümü okumak için Azerbaycan Üniversitesi Tıp bölümü tercih edilmelidir. Bu üniversitedeki tıp bölümü oldukça kaliteli eğitimler vermektedir. 6 yıl olan eğitimlere ek olarak 1 yıllık staj sorumluluğu bulunuyor. Uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için ise 3 yıl genel tıp bölümü için eğitimler verilir. Cerrahi de uzmanlaşmak isteyenler içinde 5 yıllık eğitimlere devam edilir. Bu alanda Bakü Devlet Üniversitesi içerisindeki bölümler arasında Hukuk, matematik, biyoloji, kimya, psikoloji, felsefe, sosyoloji, uluslararası ilişkiler ve hukuk gibi bölümler yer alıyor.

Bakü Devlet Üniversitesi YÖK Denkliği

Bakü Devlet Tıp YÖK Denkliği araştırmalarında diploma geçerliliği söz konusudur. Azerbaycan’da yer alan pek çok üniversite YÖK’ün web sitesinde resmi olarak tanınanlar listesinde yer alıyor. Denklik yurt dışında eğitim alan öğrencilerin kendi ülkelerindeki üniversiteler ile eşdeğer haklara sahip olması anlamına geliyor. Bu bağlamda Bakü Fakülteleri YÖK denkliği sunan pek çok bölüm bulunmaktadır. Türk öğrenciler hem dil hem de kültür olarak kendilerini yabancı hissetmeyecekleri bu ülkede kaliteli bir yurt dışı eğitimi alabilir. Eğitimleri Azerbaycan Türkçesi, Rusça ve İngilizce olarak alabiliyorlar. En kaliteli eğitimlerin verildiği Bakü Devlet Üniversiteleri içerisinde aradığınız bölümleri bulabilirsiniz. Denklik imkanı ile de Türkiye’ye geri dönüşlerde aynı bölümden mezun olan diğer öğrencilerle aynı haklara sahip olunuyor.

Bakü Devlet Üniversitesi Diploma Geçerliliği

Bakü Devlet Tıp YÖK Denkliği kapsamında üniversite bünyesinde bulunan tüm bölümler için diploma denkliği imkanı bulunuyor. Öğrenciler Kayıt yaptıktan sonra üniversite yetkilileri tarafından düzenlenen skype mülakatlarına katılmaları zorunludur. Bölümlere göre mülakat soruları belirleniyor. Öğrenciler Bakü Devlet Üniversitesi tercihlerinde seçtikleri bölüme göre ücret öderler. Azerbaycan Türkçesi, Rusça ve İngilizce olarak eğitim sunan üniversite öğrencilerine kaliteli yurt dışı eğitimleri vermektedir. YÖK tercih kılavuzunda yer alan bu üniversite Türk öğrenciler tarafından tercih yapılabilir. Öğrenciler Bakü Devlet Üniversitesi Tıp Denkliği araştırmalarında bu bölüm bulunmadığı için geçerlilik araştırmalarını diğer bölümler üzerinden yapmalıdır.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz