Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi

Bakü Devlet Üniversitesi 1919’da kurulmuştur. Ülkenin en eski yükseköğretim kurumları arasında yer alan üniversite mezunları arasında Haydar Aliyev ve Ebulfez Elçibey gibi ünlü isimler yer alıyor. 2 fakülte ile kurulan üniversite günümüzde öğrencilerine 55 lisans ve 153 yüksek lisans derecesi ile 16 ana dal sunmaktadır. Ülke eğitim kurumları arasında lider konumda olan Bakü Üniversitesi zengin bir tarihe sahiptir. 2000 yılında özerk bir statüye kavuşmuş ve kendi tüzüğünün temelini atmıştır. Öğrencilere sağlanan imkânlar bakımından oldukça kaliteli donanımlara sahip olan Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi ulusal düşünce merkezi olmuştur.

Bakü Devlet Üniversitesi İmkânları

Bakü Devlet Üniversitesi 37 bilimsel araştırmak ve fiziksel öğretim laboratuarına sahiptir. Uluslararası arenada pek çok topluluğa üye olan üniversite 2002-2004 yılları arasında Karadeniz Ülkelerinin Üniversiteleri arasında başarılı olmuştur. Bilimsel ve teknik konularda da ikili anlaşmalarla öğrencilerine çok daha geniş bir sahada imkanlar sunan Azerbaycan üniversitesi ERASMUS programı içerisinde farklı üniversitelerle işbirliği içerisinde değişim programları uygulamaktadır. Şubat ayı itibari ile üniversiteye başvurular başlar. Eylül ayı itibari ile de eğitim programlarının startı verilir. Genel olarak eğitim dili Rusça ve Azeri Türkçesi olan Bakü Üniversitesi hazırlık eğitimi için 900 dolar talep eder. Bünyesinde yurt imkanı bulunmaz. İçerisindeki dört fakülte şu şekilde sıralanabilir:

* Tarih ve Filoloji 
* Fizik
* Matematik
* Hukuk

Bakü Devlet Üniversitesi Fiyatları

Bakü Devlet Üniversitesi hazırlık eğitimleri ve lisans bölümlerinde eğitim fakülteleri için 900 dolar ücret talep eder. Yüksek lisans öğrencileri için ise ilk dört aylık dönemde 600 dolar alınırken ikinci dönem yıllık olarak 900 dolar talep edilir. Hukuk bölümünde se toplamda 3500 dolar talep edilir. Master öğrencileri yıllık 2700 dolar öderken lisasnüstü eğitimlerde 2800 dolar gibi rakamlar Bakü Üniversitesi fiyatları olarak öğrencilerin karşısına çıkar. Fiyatlar her yıl güncellenir. Güncel fiyatlar üzerinden öğrenim maliyeti hesaplaması için ise bu alanda danışmanlık hizmeti veren firmalardan bilgiler alınmalıdır. Öğrenciler farklı dallarda derece yapmak için ortalama Bakü Devlet üniversitesi fiyatı olarak 1000 dolar ödeme yaparken staj için 700 dolar ödeme yapabiliyor.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz