Bakü Slavyan Üniversitesi Kayıt

Bakü Slavyan Üniversitesi Kayıt

Bakü slavyan üniversitesi kayıt için bazı evraklar gereklidir. Azerbaycan’da eğitim almak isteyen yurt dışı öğrencilerinden vize talep edilmez. Türk öğrenciler okullarına kayıt olduktan sonra pasaportları ile doğrudan Azerbaycan’a gidebilir. Öğrenciler kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra oturum işlemlerini yapabiliyor. Oturum kartlarını alarak konaklama alanında bütçesine en uygun seçeneği tercih edebiliyor. Bakü’de bulunan Slavyan üniversitesi devlet üniversitedir. Eğitim dili Azerbaycan Türkçesi ve Rusçadır. 1946 yılında öğretmenler enstitüsü şeklinde kurulan öğretim kurumu 2000 yılında bugünkü ismini almıştır. İlk rektörü Kemal Mehdioğlu Abdulayev’in yönetiminde ülkenin en modern okullarından biri olan Bakü Slavyan Üniversitesi Rus ve slav dilleri üzerine ciddi araştırmalar yapan bir merkez haline gelmiştir.

Bakü Slavyan Üniversitesi İmkânları

Bakü slavyan üniversitesi kayıt için lise diploması yeterli olabiliyor. Eğitim süresi hazırlık sınıfı ile 5 yıllık programlardan oluşan üniversite lisans programlarından 1500 il 2500 arasında ücret talep ediyor. Öğrencilerine yurt imkânı sunan Bakü Slavyan Yükseköğretim Kurumu aylık 60 dolar gibi bir ücret talep eder. Azerbaycan’da eğitim alacak her öğrenci gibi oturum ücreti olarak 150 dolar ve sağlık raporu için 50 dolar şeklinde maliyetlerde bulunur. Bu maliyetler yıllar içinde değişir. Bu alanda hizmetler sunan danışmanlık firmalarından güncel fiyatlara ilişkin bilgiler alınabilir. Pek çok yabancı üniversite ile sıkı ilişkiler kuran Azerbaycan Slavyan Üniversitesi öğrencilerine sosyal alanlarda çok geniş imkanlar sunuyor.

Bakü Slavyan Üniversitesi Bölümleri

Bakü slavyan üniversitesi kayıt olmak isteyen her öğrencinin getirmesi gereken standart evraklar bulunur. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

* En az iki yıl geçerli olacak pasaport
* Apostilli lise diploması
* Apostilli lise not dökümü
* E- devletten alınabilecek ikametgah belgesi
* Apostilli heyet raporu
* Apostilli Eliza Testi
* 8 adet biyometrik fotoğraf

Genel olarak dil eğitimi üzerine olan Slavyan Üniversitesi bölümleri arasında Azerbaycan Türkçesi, Alman Dili, İngiliz Dili, Rus Dili, Fransız Dili ve bu dillerin filolojileri hakkında bölümler bulunur. Gazetecilik, Uluslararası ilişkiler, tercümanlık, ilkokul öğretmenliği ve bölge uzmanlığı gibi alanlarda da Bakü Slavyan Üniversitesi bölümleri bulunur.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz