Cornerstone College Kanada

Cornerstone College Kanada

Cornerstone College Kanada 1980 yılından bu yana eğitim veren bir kolejdir. Kariyer koleji şeklinde tanımlanan bu eğitim kurumu öğrencileri iş hayatına hazırlar. Eğitimlerinde pratik ağırlıklıdır. CO-op programlar olarak bilinen iş imkanlı eğitim programları sunarlar. Bu da pek çok öğrenci için oldukça avantajlı bir eğitim anlamına gelir. Öğrenciler Cornerstone College programları içerisinde bir süre eğitim alır. Sonrasında çalışma imkanı bulur. Öğrenciler ücretli bir şekilde çalışır. Bu çalışma süreçleri maaşlı staj şeklinde tanımlanır. Uygulanan programlar genel olarak servis yönetimi ve işletme yönetimi içeriklerinde olur. Dijital içerikli programları da eğitim seçenekleri arasına katan Cornerstone College içerikleri okullarda sunulan ders programlarına uygulamalı bir yaklaşım getiriyor.

Cornerstone College Programları ile Çalışma Hayatına Hazırlık

Cornerstone College Kanada öğrencilerine verimli şekilde çalışma dönemleri tanımlar. Co-oplu programlarla öğrencilere her türlü destek sağlanıyor. Öğrencileri iş görüşmelerine hazırlamaktan başlayan bu destekler CV hazırlama teknikleri gibi iş yaşamında ihtiyaç olabilecek tüm çalışmalarda eğitimler verilmektedir. Özellikle Cornerstone College eğitimleri içerisinde öğrencilerin yeteneklerine ve işyerinin ihtiyaçlarına göre eşleştirmeler yapılır ve öğrenciler bu şekilde kendilerine en uygun işe yerleştirilir. Vancouver şehir merkezindeki Cornerstone College Canada öğrenciler için tam bir çekim merkezidir. Vancouver Pasifik kıyısında bir şehirdir. ABD yakınlığı da tercih sebebidir. Gelecekteki Ekonomik Büyüme Tahmin programında birinci seçilen şehir teknoloji alanında da oldukça hızlı bir şekilde büyüyor.

Cornerstone College Sunulan Programlar

Cornerstone College Kanada sunulan farklı programlar bulunuyor. Bu programlarda 12 aylık akademik eğitimin yanında 12 aylık ücretli çalışma süreçleri bulunur. Toplamda 24 aylık bir program süresi bulunur. Tercih edilebilecek bazı Cornerstone College programları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Web & Mobile App Development Co-Op Diploma:
  • Network and System Solutions Co-Op Diploma:
  • Digital Marketing Specialist Co-Op Diploma:
  • Interna Hospitality Management Co-Op Diploma: tional Business Management Co-Op Diploma:
  • Hospitality Management Co-Op Diploma:


Bunlar ve benzeri programlarda başvuru işlemleri sonrasında kabul süreci takip edilir. Vize süreci de Cornerstone College Bölümleri başvurularında önemlidir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için şartlı kabul başvuruları yapılabiliyor. Bu şekildeki öğrenciler kolejin kendi bünyesindeki dil eğitimi programlarına dahil edilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz