Ekonomik Azerbaycan Üniversiteleri

Ekonomik Azerbaycan Üniversiteleri

Ekonomik Azerbaycan Üniversiteleri yurt dışı üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin ilk seçimleri arasında yer alıyor. Çoğu üniversite YÖK kılavuzunda bulunuyor. Bu durum özellikle denklik için doğrudan bir tanıma anlamına geliyor. YÖK kılavuzunda  bulunmayan üniversitelere de ücretli kayıtlar sınavsız olarak yapılıyor. Öğrenciler Azerbaycan Üniversiteleri kayıt ücreti olarak dünya üniversitelerine göre çok makul aralıklarda ödemeler yapılıyor. En yüksek kayıt ücretleri Tıp, Hukuk, Diş Hekimliği, Eczacılık gibi bölümlerde olmaktadır. 3000 ile 4000 bin dolar arasında rakamları bulunan Azerbaycan Üniversiteleri fiyatları konaklama, ulaşım ve günlük yaşam giderleri eklenebilir. Azerbaycan dil ve kültür olarak Türkiye ile ortak noktaları olan bir ülke olmakta ve ekonomik yaşantı olarak ta benzerlikleri bulunmaktadır.


Azerbaycan Üniversiteleri Kayıt Ücretleri


Ekonomik Azerbaycan Üniversiteleri araştırırken üniversiteden çok bölümler fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Hazırlık sınıfları için ayrı ücretler ödenir. Lisans bölümleri için ücretler yıllık olarak ödenir. Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği ve Askeri Tıp gibi Azerbaycan Üniversiteleri kayıt ücretleri 4000 dolar civarında olmaktadır. Mimarlık ve mühendislik fakülteleri 2000 ile 2500 dolar arasında olurken yabancı dil bölümleri 1800 ile 2200 dolar arasında değişiyor. Öğretmenliklerde ise 1200 dolar gibi yıllık ücretler bulunuyor. En ekonomik üniversiteler arasında Bakü Devlet Üniversitesi bölümleri yer alıyor. Turizm, Psikoloji, Tarih ve Coğrafya Öğretmenliği gibi bölümler 700 ile 800 dolar arasında değişiyor.

Azerbaycan Üniversite Kayıt Ücretleri Arasındaki Farklar

Ekonomik Azerbaycan Üniversiteleri genellikle devlet üniversiteleri olmaktadır. Özel üniversitelerde en popüler bölümlerde 5000 dolar yıllık ücretler bulunuyor. Devlet üniversitelerinde rakamlar en çok 4000 dolara kadar çıkıyor. Eğitim kalitesi bakımında Türkiye üniversitelerine en yakın müfredatları ile Türk öğrencilerinin YÖK denkliği sorunu olmadan tercih edebilecekleri üniversiteler Azerbaycan’da bulunuyor. Türk öğrenciler Azerbaycan Üniversiteleri harç ücretleri düşük olması nedeni ile de tercih ediyor. Maliyet bakımından daha uygun aralıklarda bir üniversite eğitimi sağlayan ülke, kültürel aktiviteler bakımından da eğitim ücretleri rahat bir şekilde karşılanabilir. Popüler bölümler dışındaki bölümlerde fiyatlar ortalama 1000 ile 2000 dolar arasında değişir. Güncel fiyatlar için danışmanlık firmalarından bilgi alınabilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz