Fransa Dil Okulları

Fransa Dil Okulları

Fransa dil okulları öğrenciler tarafından en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Fransızca eğitim almak için tercih edilen bu okulların bir kısmı üniversitelerindir. Diğer bir kısmı ise dil kurlarının programlarından oluşmaktadır. Öğrenciler Fransa’da dil eğitimi başlığında diploma, sertifika ve staj programlarında dil eğitimleri alabilir. Dünyanın farklı ülkelerinden öğrenciler her yıl mevcut dillerini geliştirmek ve Fransızca öğrenmek için Fransızca dil okulları tercih eder. En çok tercih edilen şehirler şu şekilde sıralanabilir:

  •  Paris
  • Nice
  • Vichy
  • Ambois
  • Rochelle
  • Cannes

Bunların yanında en çok tercih edilen programlar arasında Genel Fransızca, Akademik yıl ya da sömestr, Sınavlara hazırlık, yoğun Fransızca, iş için Fransızca olmaktadır.

Fransa’da Dil Eğitiminin Avantajları

Fransa dil okulları seçimleri yapan öğrenciler bu dili en doğru şekilde pratik yaparak kalıcı hale getirebilir. Fransızca 33 ülkenin resmi dilidir. Türkiye’de de hem politik hem de ticari olarak öneme sahiptir. Fransa ülke olarak dünyanın en güçlü ülkeleri arasında yer alıyor. Bu da Avrupa’nın en önemli yatırım merkezlerinden biri olmasına neden oluyor. Coğrafi konum olarak ta ülkemize yakın olmakta ve Fransızca eğitimi için öğrencilere cazip bir seçenek olarak sunulmaktadır. Fransızca kelime hazinesi çok geniş bir dildir. Bu alanda Fransızca dil okulları üzerinden eğitimler alarak çok yönlü düşünme elde edilebileceği gibi kültürel alanda zenginleşmekte söz konusudur.

Fransa DİL Okulu Başvuru Şartları

Fransa dil okulları başvurularında öncelikle okulların başvuru ücretleri ödenir. Okullara göre değişkenlik gösteren bu ücretler danışmanlık firmalarından öğrenilebilir. Okulların başvuru formalarının doldurulması gereklidir. Pasaport başvurular için kişisel bilgilerin yer aldığı sayfası istenir. Banka mektubu, sponsor teminat mektubu da Fransa dil eğitimi başvuru esnasında talep edilecek evraklar arasında yer alır. Fransa’da eğitim almak isteyen öğrenciler 90 günü aşmayacaklar ise Schengen vizesi ile eğitim alabilirler. Daha uzun eğitimler için öğrenci vizesi başvuruları yapılır. Öğrenciler dil okulları tercihlerinde farklı konaklama alternatifleri bulabilir. Bunlar arasında aile yanı konaklama, kampüste konaklama, pasniyon konaklama olarak üç başlıkta farklı alternatifler olarak öğrencilere sunulabilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz