Gence Devlet Üniversitesi Kayıt

Gence Devlet Üniversitesi Kayıt

Gence devlet üniversitesi kayıt için gerekli bazı belgeler bulunuyor. Üniversitelerin bölümlerine göre özel talep edilen belgeler olabilir. Oldukça köklü bir üniversite olan Gence üniversitesi, 2000 yılından bu yana üniversite niteliği kazanmıştır. Ülkenin en kaliteli eğitimlerinin verildiği bir üniversite olmakta ve öğrencilerine farklı bölümlerde yüksek standartlarda eğitimler sunmaktadır. Genel olarak Azerbaycan üniversiteleri kayıt işlemlerinde üniversite bölümüne hitaben başvuru formu istenir. Eğitim için Azerbaycan’ı seçen öğrenciler için vize gerekli değildir. Ancak ilk defa yurt dışına çıkacak öğrenciler için pasaport işlemleri yapılır. Kayıt için Gence Devlet Üniversitesi diğer bölümlerden çok farklı bir evrak talep etmez. Standart belgelerle kesin kayıt işlemleri tamamlanabilir.

Gence Devlet Üniversitesi Kayıt için Belgeler

Gence devlet üniversitesi kayıt işlemleri için bazı belgeler gereklidir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Lise diploması
  • Traskript ( 1- 2- 3- 4 lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olacak şekilde )
  • ÖSYM sınav sonu belgesi ( zorunlu değil, sadece sınava giren adaylardan istenir )
  • Sağlık Raporu  ve Aids testi
  • Pasaport aslı
  • 12 adet fotoğraf
  • İkametgah belgesi
  • Nüfus cüzdanı örneği ve sabıka kaydı

Talep edilen tüm bu Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi kayıt belgeleri noter işleminden geçmelidir. Azerbaycan Üniversitelerinin çoğunluğunda olduğu gibi Gence Üniversitesi ÖSYM kılavuzunda yer alır. Sınava girmeden kayıt olmak isteyen öğrenciler ücretli olarak bu üniversitelere kayıt olabileceklerdir.

Gence Devlet Üniversitesi Ücretli Kayıt

Gence devlet üniversitesi kayıt işlemleri yapılırken ÖSYM sınavını girmemiş adaylar ücretli kayıt işlemleri yapacaklardır. Bunlardan 1000 ile 4000 liraya kadar kayıt ücreti alınabiliyor. Bölümlere göre kayıt ücretleri belirleniyor. Dil bölümlerine ise seviye tespit belgesi istenir. Ya da IELKTS- SAT ve TOEFL gibi uluslararası sınav sonuçları aslı ya da fotokopileri ile Gence Devlet Üniversitesi dil bölümü kayıt için kullanılabilir. Bu şekilde sınavlara katılmamış öğrenciler ise Üniversitenin belirleyeceği kurul tarafından hazırlanan sınavlarda başarılı olmalıdır. Talep edilen Gence Üniversitesi kayıt belgeleri arasına bu alanda alınan belgeler kullanılabilir. Öğrenciler üniversitelerin başlama tarihleri öncesinde kayıt belgelerinin tamamlanması gereklidir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz