Harkov Hukuk

Harkov Hukuk

Harkov hukuk Ukrayna Harkov Karazin üniversitesine bağlıdır. 1800’lü yılların başında kurulan üniversite akademik anlamdan pek çok Nobel ödülü almıştır. Ülkenin en popüler üniversitelerinden biri olan Karazin Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümü ile de çokça tercih edilir. Avrupa Birliği ülkelerinden hem de Rusya gibi ülkelerden çok sayıda öğrenci tarafından tercih edilen bu bölüm Türk öğrencilerinin sınavsız olarak başvuru yapabilecekleri bir alternatiftir. Bulunduğu coğrafyanın en seçkin bölümlerinden biri olan Harkov Hukuk Fakültesi modern eğitim yapısı ile öğrencilerine eğitimler veriyor. Öğrenciler için kozmopolit bir ortamda eğitim almak oldukça avantajlı olurken kaliteli eğitim olanakları ile de aldığınız eğitim kariyerinize pozitif katkılar sağlayacaktır.

Harkov Karazin Üniversitesi Hukuk Fakültesi 

Harkov hukuk 4 yıllık eğitim süresi bulunuyor. Bölümden mezun olan öğrencilere mavi diploma özelliğinde diploma veriliyor. Mavi diplomanın özelliği Avrupa Birliği ülkelerinde bu diplomanın geçerliliği bulunmasıdır. Ayrıca bu diploma ülkemizde de geçerliliği bulunuyor. Türk öğrenciler Harkov Hukuk YÖK tanınırlığı araştırmaları yaptığında bu üniversitenin tanınırlığının bulunduğunu görebilirler. Programa başlamadan önce bir yıl hazırlık programı bulunur. Hazırlık programında Rusça eğitimi verilir. Türk öğrenciler için sunulan avantajlardan biri de adalet ön lisans mezunları içindir. Lisans tamamlama özelliği bulunur. Ön lisan programından mezun olan Harkov Karazin Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans bölümünü tamamlayabilir. Ayrıca master imkanı da bulunur. Bu şekilde kendinizi geliştirebilir, kariyer basamaklarında farklı avantajlar elde edilebilir.

Harkov Karazin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kayıt Şartları

Harkov hukuk ön kaydı için lise diploması ve pasaport gereklidir. Bu belgeler ile danışmanlık firmaları aracılığı ile başvurular yapılır. Sonrasından Karazin Üniversitesi Hukuk bölümünden öğrenci adına davetiye gelir. Sonrasında ise kesin kayıt işlemleri başlar. İstenen evraklar arasında şu belgeler bulunur:

  • Lise diploması ve 24 adet fotoğraf
  • Sağlık raporu ve nüfus cüzdanı örneği
  • Eliza testi sonucu ve sabıka kaydı
  • Pasaport
  • 1 yıllık gidiş dönüşe açık olarak alınan ulaşım bileti
  • Lise ya da üniversitenin transkript örneği


Tüm bu evraklar hazırlanırken noter onaylı Ukrayna tercümesi olması gereklidir. Öğrenciler Harkov Hukuk Fakültesi yıllık harç ücreti 2600 dolar olmaktadır. Hazırlık harç ücretleri ise iki taksit halinde ödenebiliyor.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz