Harkov Karazin Üniversitesi Kayıt

Harkov Karazin Üniversitesi Kayıt

Ukrayna Harkov Karazin Üniversitesi adını her geçen sene daha da yukarı taşımaktadır. Ukrayna üniversiteleri içinde ilk beşe dünya üniversiteleri içinde ise ilk 500 üniversite içine girmiştir.

1804 yılında kurulan üniversite 2 yüz yılı aşkın süredir kesintisiz eğitim vermektedir. 1956 yılı itibari ile dünya genelinden öğrenci kabul eden bu köklü eğitim kurumu her yıl sayısız öğrenciyi çatısı altına almakta ve bir o kadar da öğrenciyi başarı ile mezun ederek iş hayatına kazandırmaktadır.

Amerika kıtası ile karşılaştırıldığı zaman Avrupa daha uygun olsa da tüm bunların içinde Ukrayna yaşam olarak en rahat ve ekonomik ülkelerden biridir ve bu nedenle de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Harkov şehri medeni dokusu ile hem rahatlık hem de sosyal olanakları sunmakta ve ülkemizden bile daha uygun bir maliyetle yaşam fırsatı vermektedir. Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi de son derece makul ve uygun bir yıllık harç ücreti talep ederek tüm dünyada en tercih edilebilir okul olma fırsatını sunmuştur.

Harkov şehri ve V.N. Karazin Karazin Üniversitesi (V. N. Karazin Kharkiv National Medical University), bu kaliteyi bir hekim adayına olabilecek en uygun maliyetle en güzel biçimde sunmaktadır.

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da Harkov Karazin Üniversitesi 'nin belirli bir kontenjan ile öğrenci almasıdır ve üniversiteye direk öğrenci kabulü yapılmamaktadır. Üniversite ile sizin aranızda köprü görevi yetkisi olan PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna’ya gitmeden önce, Harkov Karazin Üniversitesi kayıt sürecinde ve Ukrayna’da bulunduğunuz süre boyunca sizinle tüm konularda ilgilenecektir.

Karazin Üniversitesi, Ukrayna’nın en büyük araştırma merkezlerinden biridir. Modern temel araştırmaların bütün alanlarını kapsamakta ve Kimya, Biyoloji ve Astronomi, Yüksek teknoloji Enstitüsü, Fizik ve teknoloji Enstitüsü bilim araştırma kurumlarını içermektedir. Karazin Üniversitesi, modern klasik üniversite eğitiminin bütün kesimlerini kapsayan yaklaşık 120 temel ihtisası sunmaktadır. Üniversite, birkaç uluslararası uzay programlarının araştırma kuruluşları arasında bir numarasıdır. Araştırmacıları, ABD, Kanada, Rusya, Almanya, Türkiye, Çin, Japonya, İsviçre, Bulgaristan, Büyük Britanya ve diğer ülkelerden bilim adamları ile birlikte uluslararası programlara katılmaktadır. Buna ek olarak üniversite, öğrenci değişimi ve işbirliği programları ile ilgili bütün dünyadaki birçok üniversite ile anlaşmaları imzalanmıştır.

Karazin Üniversitesi bünyesindeki Türk Kültür Merkezi aşağıdaki amaçlar için Üniversite Akademik Kurulu kararı ile 2011 yılında kurulmuştur: Karazin Üniversitesi, uluslararası işbirliğine eskiden beri çok önem vermiştir ve bu konuda büyük ölçüde çalışmalar yapmaktadır. Üniversite bünyesinde; Konfüçyüs Enstitüsü, Ukrayna-Alman akademik Merkezi, Ukrayna-Polonya bilim ve kültür akademik Merkezi, Ukrayna-Hint akademik Merkezi, Ukrayna-İtalyan Akademik Merkezi, Ukraynaca-Fransız akademik Merkezi, Ukrayna-Arap Akademik Merkezi, Ukrayna-Afrika eğitim Merkezi, Ukrayna- İsrail Akademik Merkezi bulunmaktadır.Öğrencilere Kharkiv’de yeni yaşamalarına adaptasyonunda yardım ve öğretim sürecinde destek vermesi;

 Üniversite ve Kharkiv’in diğer yüksek eğitim kurumlarının Türkiye bilim ve eğitim kurumları, iş ve kültür işletmeleriyle verimli bilimsel bağlantıları kurması ve geliştirmesi;
 Eğitim, akademik ve kültürel değişim programları alanındaki ortak projeleri yaratması ve desteklemesi;
✓ Bilim, sosyal-ekonomik ve kültürel gelişim alanlarında ki uygulama odaklı projelerin geliştirmesine karşılıklı teşvik vermesi;
 Uluslararası işbirliği kalitesi ve etkinliği arttırması;
 Üniversite ve diğer yüksek eğitim kurumlarının eğitim hizmetleri Türkiye’de tanıtım ve bilgilendirme sergiler organize etmesi ve yürütmesine yardım;
 Kültür ve spor etkinlikleri organizasyonu ve yürütmesi.
 Türk Kültür Merkezi temelinde uluslararası öğrencilere, Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce yoğun kursları verilmektedir.

Harkov ve bütün dünyadan, 300.000’den çok öğrenci, üniversite kuruluşundan beri mezun olmuştur. Üniversite, yoğun araştırmalarla uğraşan yaklaşık 25 dünyada bilinen bilim okulu, 5 sınav kuruluna ve 15 yüksek doktora sınav komisyonuna sahiptir. Üniversite araştırmacıları her yıl 60 ile 65 arasında monografi, bilimsel çalışmalar dergisini, 2.500 ‘den fazla makale ve özeti yayınlamakta ve 20 ile 25 arasında uluslararası konferansı gerçekleştirmektedir.

Üniversite ayrıca Ulusal Hukuk Akademisi, Ulusal İlaç Akademisi, Kharkiv Ekonomi Üniversitesi, Kharkiv Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kharkiv Pedagoji Üniversitesi, Kharkiv Veteriner Akademisi, Kharkiv Kültür Akademisi ve diğer yüksek öğretim kurumları ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

 

Harkov Karazin Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1 – Lise Diploması; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostil mührü olmalıdır.
2 – 
Pasaport Ön Sayfası; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi (apostil mührüne ve notere gerek yok ) Pasaportunuzun bitiş süresinin en az 2 sene olması gerekir.
3 – 
Sağlık Raporu; Devlet hastanelerinden sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostil mührü olmalıdır.
4 – 
Eliza Testi; Devlet hastanelerinden sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostil mührü olmalıdır.
5 – 
Transkript; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostil mührü olmalıdır.
6 – 
Fotoğraf; 8 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
7 – 
Doğum Belgesi Formül A; Nüfus müdürlüğünden alınacak-Vilayet makamından apostilli şekilde alınmalıdır.

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür. Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.
Detaylı bilgi için tıklayınız
 

HARKOV ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz