Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi

Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi

Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi yurt dışında kaliteli bir eğitim almak isteyenlerin ilk adreslerinden biridir. 1804 yılında kurulan bu köklü üniversite, modern eğitim metotları ile pek çok ülke öğrencileri tarafından yurt dışı eğitiminde tercih edilen bir bölümdür. Üniversite Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Bu nedenle Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitimi alanlar üye ülkelerde geçerli bir diploma sahibi olurlar. Avrupa ülkelerinde geçerli olan Bolonga anlaşması ile mavi diploma alan üniversite mezunları Europass ile Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma hakkı elde ederler. Dünyanın pek çok ülkesi tarafından taktir edilen bir eğitim veren Harkov Üniversitesi Tıp Eğitimi ile kaliteli bir eğitim alabilir, YÖK denkliği ile de ülkemizde de bu diploma ile kariyer planlaması yapabilirsiniz.

Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi Başvurusu

Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi için öğrenciler lise diplomaları ile başvurabiliyor. Türk öğrenciler bu şekilde sınavsız bir şekilde eğitim hakkı elde edebiliyor. Bu alanda eğitim almak içi başvuru yapan öğrenciler 6 yıllık Tıp eğitimi öncesinde Rusça ve İngilizce eğitim dillerinden birini seçerek hazırlık eğitimleri alabilirler. Hazırlık eğitimi sonrasında Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi içerisinde bölüm seçerek eğitim almaya başlayabilirsiniz. Seçilebilecek bölümler arasında Eczacılık, Diş Hekimliği de bulunur. Bu bölümlerde eğitim yılı 5 yıldır. Sağlıklı ile ilgili Türkiey’de ön lisans bölümleri okuyanlar içinde Harkov Karazin Üniversitesi Tıp bölümü seçerek lisans bölümü kaydı yaparak eğitimleri tamamlama imkanı bulunur. Öğrenciler 3. Sınıftan başlar ve ülkemizden pek çok öğrenci bu şekilde eğitimler almaktadır.

Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi Fiyatları

Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi ekonomik fiyatlardadır. Harkov şehrinde olan üniversite de ilk sene hazırlık eğitimi zorunludur. Hazırlık eğitimlerinde Rusça eğitim dili tercih edilenler 4400 dolar ödeme yaparken İngilizce dili tercih edenler 4550 dolar ödeme yapmaktadır. Her yıl ödenen Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi fiyatı farklıdır. İlk yıl Rusça eğitim dilinde 3800 dolar fiyat ikinci yıl 2300 dolar, 3 ve 4 yıllarda 2450 dolar ve 5- 6. Sınıflarda 3250 dolar olmaktadır. İngilizce eğitimlerinde 500 dolar bir fark bulunuyor. En güncel Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi harç fiyatları için danışmanlık firmalarından destekler alınabilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz