Harkov Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği

Harkov Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği

Harkov Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği yurt dışı eğitimi için alternatifler arayan öğrencilerin en çok araştırdığı konuların başında gelir. Dünya sıralamasında ilk 500 içerisinde yer alan bu okul Türkiye tarafından tanınan üniversiteler arasında yer alır. Öğrenciler Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği için öğrencilerin devamlılık ve başarı göstermelidir. Ukrayna’da bulunan her üniversite için YÖK tanınırlığı bulunmuyor. Ancak tüm Ukrayna üniversiteleri Europass mavi diploma verir. Mavi diploma ise Avrupa Birliği üye ülkelerinin hepsinde geçerlidir. Karazin Üniversitesi YÖK tarafından tanınır. Bu üniversiteden mezun olan Türk öğrenciler Harkov Üniversitesi YÖK Tanınırlığı bulunur. Bu nedenle öğrenciler bu üniversitenin bölümleri arasından tercihler yaparlar.

Ukrayna Harkov Karazin Üniversitesi Tercih Nedenleri

Harkov Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği vermesi Türk öğrencilerin bu üniversiteyi tercih etmesindeki en önemli etkenler arasında yer alır. Dünya standartlarında eğitimler veren üniversite modern teknoloji ile uyumlu eğitim programları ile yurt dışından pek çok öğrenci kabul eder. Üniversite mezunları Bolonga anlaşması ile pek çok ülkede geçerli diploma elde ederler. Öğrenciler Harkov Karazin Üniversitesi diploması ile Bolonga üyesi olan tüm ülkelerde geçerliliği bulunur. 1998 yılında Almanya, Fransa, İngiltere ve İtalya tarafından kurulan Bolonga, 47 ülkenin içerisinde olduğu bir eğitim topluluğudur. Bu topluluğun amacı yüksek öğretimde kalite güvencesi sistemlerinin korunması ve yaygınlaştırılmasıdır. Bu nedenle Harkov Karazin Üniversitesi Europas Mavi diploma özelliği bulunur. Öğrenciler üye ülkelerin tümünde iş imkanı elde edebilir.

Harkov Karazin Üniversitesi YÖK Tanınırlığı

Harkov Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği bulunur. Üniversiteden mezun olan öğrenciler ülkemizde uygulanan denklik sınavına girer. 40 üzeri puan alan öğrencilerin diplomaları kabul edilmektedir. Türk öğrenciler Harkov Karazin Üniversitesi başvuruları için lise diplomaları yeterlidir. Herhangi bir sınava girmeden üniversitenin istenilen bölümlerine başvurular yapılabiliyor. 1 yıllık hazırlık bölümü ardından lisans eğitimleri süreci başlar. Mezun olan öğrenciler Harkov Karazin Üniversitesi diploması ile hem Avrupa Birliği ülkelerinde hem de Türkiye’de kariyer imkanı elde edilebilir. YÖK tanınırlığı üniversitelerin dünya sıralamasında ilk 1000’e giren tüm üniversiteler için bulunmaktadır. Harkov Üniversitesi bu listelerde yer alan başarılı üniversiteler arasında yer alır.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz