Hazar Üniversitesi

Hazar Üniversitesi

Hazar üniversitesi Azerbaycan üniversiteleri içerisinde en çağdaş eğitim metotlarına sahip okullardan biridir. 1991 yılından eğitime başlayan bu özel üniversite British Council onaylıdır. Ayrıca ülkenin ilk özel üniversitesidir. İngilizce olan eğitimler vermektedir. Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi bölümleri bulunur. Sistem olarak Amerikan kredi sistemi kullanan Azerbaycan Hazar Üniversitesi Bolonya sistemine dahilindedir. 180 Amerika kredi sistemi kullanılan bu okulda ERASMUS sistemi de uygulanır. Öğrencilerine pek çok avantaj sunan Hazar Üniversitesi bölümleri içerisinde 7 fakülte, 33 bölüm, 9 bilimsel ve kültürel merkez ve 2 enstitü bulunur. Mesleki eğitim programları da sunan üniversitede toplamda 2000 öğrenci eğitim görebiliyor. Neftcilar, Downtown, Alavata kampüsleri bulunur.

Hazar Üniversitesi YÖK Denkliği

Hazar üniversitesi İngilizce ve Türkçe eğitimlerinde YÖK denkliği bulunur. 2008 yılında başlayan denklik başvurularından sonra YÖK 2009 yılında bu üniversiteyi tanımıştır. Diğer birimlerle ilgili tanıma işlemleri de devam etmektedir. Bakü’nün farklı alanlarında Tıp Klinik ve mühendislik uygulama alanları bulunur. 5 kampüste eğitim veren Hazar Üniversitesi fakülteleri öğrencilerine oldukça geniş imkanlar sunar. Hukuk Fakültesi öğrencileri için mahkeme salonu odası bulunurken üniversite bünyesinde yayınlar sınan yayınevi de bulunur. Okul Azerbaycan’ın ilk elektronik arşivine de sahiptir. Öğrenciler Hazar Üniversitesi diploma aldıklarında YÖK’ün denklik sınavlarına girerler. 40 puan üzerinde not aldıklarında diplomalarının Türkiye’de geçerliliği bulunacaktır.

Hazar Üniversitesinin Uluslararası Platformlarda Katıldığı Programlar

Hazar üniversitesi öğrencilerine oldukça geniş imkanlar sunuyor. University- Industry Relations, Distance Learning Methods, British Petroleum Exploratıon gibi dış denetim projelerinden geçmiş olan üniversite bu şekilde başarısını kanıtlamıştır. Ülkedeki özel üniversiteler arasında en modern eğitim sistemine sahip olan Hazar Üniversitesi Kütüphanesi etimoloji kaynaklarla oldukça zengin bir okuldur. Üniversity Administratıon and Finance gibi kurumların dış denetimlerinden de geçen üniversite başarısını pek çok uluslarası platformda göstermiştir. Türkiye’de Hazar Üniversitesi iş birliği bulunan üniversiteler arasında şunlar sıralanabilir:

  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  • Ankara Üniversitesi
  • İstanbul Aydın Üniversitesi

Üniversite bölümleri arasında Mühendislik ve Fen Fakülteleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İnsani Bilimler ve Sosyal İlimler Fakültesi, Hukuk, Eğitim Fakülteleri ve Tıp Fakültesi gibi bölümlerde yer alır.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz