Hem Dil Öğren Hem Para Kazan

Hem Dil Öğren Hem Para Kazan

Hem dil öğren hem para kazan araştırmaları yapan öğrenciler yurt dışında dil eğitimi alırken aynı zamanda para kazanmak isterler. Bunun için farklı ülkelerde tercih edilebilecek programlar bulunur. Bunlara genel anlamda work and study denilir. Bu programlara katılan öğrenciler hem çalışarak para kazanabilir, hem de dil eğitimi alabilirler. Katılımcılar farklı ülkelerde kültürel değişimler deneyimleme imkanı da bulunur. 12 ile 76 hafta arasında değişen programlarda dil eğitimine paralel olarak çalışma imkanları elde edilebilir. Work and Travel şeklinde programlarda bulunur. Bu sadece Amerika’da geçerlidir ve 4 hafta sürer. Öğrenciler dil öğrenirken çalışma imkanı elde edebilir. Bu şekilde dil eğitimlerini daha uygun maliyetlere getirmiş olabilirler.

Work And Study Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hem dil öğren hem para kazan programlarına dahil olmak isteyenler için genel olarak yabancı dil İngilizcedir. Öğrenciler bu tür programları tamamlayarak sertifikalar elde ederler. Bu sertifikalar CV’lere eklenebilir. Uluslararası geçerliliğe sahip bu sertifikalar bireylere kariyer anlamında çok büyük avantajlar sunarlar. Programın geçerli olduğu ülkeler arasında İrlanda, Dubai, Yeni Zellanda ve Avustralya bulunur. Hem dil öğren hem para kazan programları süresini öğrenci kendi belirler. Herhangi bir dönem zorunluluğu bulunmaz. Her dönemde bu programlara kayıt yapılabilir. Bu durumlar öğrenciler yabancı dil eğitimi için kendilerine sunulan bu avantajlı fırsatları değerlendirebilirler.

Work andk Study Programları

Hem dil öğren hem para kazan programları içerisinde Avusturalya ilk seçenektir. Çok kültürlü bir ülke olan Avusturalya’da İngilizce uluslararası ilişkilerin yürütüldüğü bir dildir. Bu nedenle kariyer fırsatları yakalamak isteyen öğrencilerin değerlendirebileceği bir yabancı dil programı olarak değerlendirilebilir. Dubai’de öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer alır. Öğrenciler BAE iş Kanununa göre Çalışma Bakanlığı’ndan izin alır. Sonrasında yasal olarak yarı zamanlı çalışma imkânı elde edilir. İrlanda ise ülkemize yakınlık bakımından Türk öğrenciler tarafından çokça tercih edilir. Türk öğrenciler 8 aylık bir akademik dönemde 25 hafta süren work and study programları tercih edebilir. 18 yaşından büyük olmak önemli bir şarttır. Yeni Zellanda ve Malta’da öğrencilerin bu programlar kapsamında değerlendirebileceği ülkeler arasında yer alır.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz