İngilterede Üniversite

İngilterede Üniversite

İngiltere’de Üniversite Okumak

Her öğrenci köklü geçmişi olan, sosyal olanakları olan, kaliteli ve çağa yakışır bir eğitim sunan bir üniversitede de eğitim almak ister. Bu eğitim onlara ileri ki iş hayatlarında ve yaşamlarında birçok öncelik ve getirisi olacaktır.  

İngiltere eğitim konusunda kendini ispatlamış ve köklü üniversiteleri olan bir ülkedir. Ülkede 18 üniversite dünyadaki en iyi 100 üniversite içerisinde bulunmaktadır. Bu da eğitim de ne kadar iyi olduklarını göstermektedir. İngiltere’deki üniversiteler kullandıkları ileri düzey teknolojileri, doküman kaynakları ve uzman eğitim kadrosu ile öğrencilerin kendilerini geliştirmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu üniversitelerden mezun olan öğrenciler iş hayatında önemli şirketler tarafından önemli talepler görmektedir.

Ayrıca İngiltere sosyal olanaklar bakımından da çok gelişmiştir. Birçok spor alanında köklü geçmişe ve başarıları bulunmaktadır. Dünya çapında büyük konserlere ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Ülkede ünlü müzeler bunların yanında büyük park ve bahçeler bulunmaktadır.  

İngiltere’de Lisans Kabul Şartları

İngiltere her üniversiteye kendi iç tüzüğüne göre kabul şartlarını belirlemesine izin vermektedir. Bu nedenle giriş şartları, başvurulan lisansın türüne, akademik seviyeye, uyruğunuza (milletinize) göre her üniversitede değişiklik gösterir. 
İngiltere’de başlıca üniversiteye kabul şartları şunlardır;

Nitelikler ve Notlar: Üniversitelerde akademik nitelikleriniz ve önceki eğitim eğitim hayatınızdaki notlarınızdır. Başvurulan lisansa göre istenilen not düzeyleri değişiklik gösterebilir.

Giriş Testleri: Üniversiteler başvuruların yoğunluğu nedeni ile en iyi öğrencileri seçebilmek, adayların eğitim seviyesinin uygunluğunu belirlemek ve adaylara kabiliyetlerine göre güçlü yönlerini tespit etmek için giriş testleri uygulanır.

Dil Yeterliliği: Üniversiteler öğrencilerin dersleri anlaması, iletişim kurabilmesi dolayısıyla başarılı olabilmesi için yüksek derece de dil bilgisi istemektedir. Bunun için IELTS, TOEFL veya UCLES gibi testlerden alınan puanlar dikkate alınmaktadır. 

Kimlik Belgeleri: Her üniversiteye başvuruda olduğu gibi İngiltere’deki üniversiteler için de kimlik belgesi ve vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Referanslar: Üniversiteler en iyi öğrencileri seçebilmek için referanslar isteyebilmektedir.

Mülakat: İngiltere’deki üniversitelerde çok sık görülmese de bazı üniversiteler adayları bazı sözlü mülakatlara tutabilmektedir.     

İngiltere’de Dil Eğitim Maliyeti

İngiltere’de dil eğitimi maliyeti alacağınız eğitim düzeyine (lisans, lisansüstü ve doktora programları) ve katılmak istediğiniz programlara (dil kursları, sertifika programları) göre farklılık göstermektedir. Bunların yanı sıra maliyet; eğitim aldığınız şehir, eğitim gördüğünüz dönem, eğitim sürecinde barınma, beslenme, ulaşım vb. koşullardan da etkilenmektedir.  

İngiltere de dil eğitimi maliyetleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Deneyimli ve alanında uzman danışmanlarımız aklınızdaki tüm soruları cevaplayarak sizlere en doğru ve en güncel bilgileri sunacaktır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz