İngiltere Sertifika Programları

İngiltere Sertifika Programları

İngiltere Sertifika Programları olarak farklı branşlarda eğitimler bulmak mümkündür. Kolejler ve üniversiteler bünyesinde bulunan sertifika programlarına katılmak için en az orta seviye bir İngilizce bilgisine sahip olmak önemlidir. Bu ülkedeki sertifika programlarına katılmanın çok fazla avantajı bulunur. Öğrenciler İngiltere sertifika programları avantajları olarak şu faydaları kazanırlar:

  • Esnek başlangıç tarihleri ve kolay katılım şartları
  • Spesifik program seçenekleri ve staj imkânı
  • Ekonomik olması ve mesleki İngilizce geliştirme
  • Pratik iş deneyim olanağı ve esnek program süresi


Bu faydaları elde edebileceğiniz pek çok sertifika programı bulunur. Pek çok kişi için bu programlara katılmak kariyer anlamında bir dönüm noktası olabilir. 

İngiltere Sertifika Programları Kurumları

İngiltere Sertifika Programları arasından seçimler yaparak Bayswater College, London School of Business & Finance, Central Film School, Stafford House gibi popüler kurumlar bulunur. Esnek süreçlerde alınabilen bu programlara katılmak isteyen öğrenciler 3 ay ile 3 yıl arasında eğitim süreleri planlayabilirler. Bu alanda İngiltere’de sertifika bölümleri olarak ise işletme, pazarlama, reklamcılık, hukuk, sanat, moda tasarım, muhasebe, finans, turizm, IT, mimarlık, fotoğrafçılık ve medya gibi bölümler bulunur. Hem sosyal hem de kariyer anlamında büyük fırsatlar içeren İngiltere sertifika programı seçenekleri tercihleri yapılabilir. İş bulma olanağınızın artmasını sağlayacak bu bölümler sayesinde İngilizce becerilerinizde gelişebilir.

İngiltere Sertifika Programları Başvuru Süreci

İngiltere Sertifika Programları katılımlarında en önemli aşama katılmak istediğiniz eğitim programına karar vermektir. Bütçenize uygun, iş bulma alanında katkıları olabilecek bölümler seçerek eğitiminizin kariyerinize basamak olmasını sağlayabilirsiniz. Öğrenciler İngiltere sertifika programlarına başvuru yaparken transkript, diploma, CV, niyet mektubu, referans mektubu, TOEFL- IELTS skoru, banka mektubu, başvuru ücreti ve pasaport gereklidir. Genellikle kısa dönemli eğitim programları olduğu için başlangıç ve bitiş tarihleri daha esnektir. Bu alanda İngiltere sertifika programları ücretleri seçtiğiniz okula, kaç ay eğitim aldığınıza, kaç ders olduğuna göre değişir. Bu ücretler dışında en büyük maliyet konaklama alanında olacaktır. Bir aylık konaklama fiyatı ortalama 300 ile1400 Euro arasında bulunur. Bunlar dışında da yaşam masrafları olabilir. Bu kalemlerde bir masraf planı yaparak bütçe belirlenebilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz