İngiltere Üniversite

İngiltere Üniversite

İngiltere Üniversite okumanın pek çok avantajı bulunur. Dünyanın önde gelen üniversitelerinin yer aldığı ülke eğitim kalitesi bakımından oldukça yüksek üniversiteler barındırır. Yükseköğretim için en çok tercih edilen ülkelerden biri olan İngiltere, köklü eğitim kurumları ile bilinir. Tarihi yüz yıllara dayanan İngiltere yükseköğretim kurumları içerisinde alınan ortalama bir eğitim dünya ortalamasının çok üzerindedir. Çok uluslu firmalarda staj imkânının bulunması, interaktif bir eğitim sisteminin olması öğrencilere hem iş hayatlarında hem de akademik yaşamlarında farklı artılar katmaktadır. Genel olarak eğitim süreleri oldukça kısadır. Lisans eğitimlerinin süresi 3 yıl olurken yüksek lisans eğitimleri de 1 yılda tamamlanır. Türkiye ile İngiltere’de üniversite eğitimi karşılaştırıldığında 6 yılda tamamlanacak bir program 4 yılda tamamlanabilir. 

İngiltere Üniversiteleri Kabul Şartları

İngiltere Üniversite eğitimleri için başvuru yapacak öğrenciler yeterli İngilizce düzeyine ve yüksek lise ortalamalarına sahip olmalıdır. Türkiye’de İngiliz eğitim sistemi ile eğitim veren sayılı liselerden mezun olan öğrenciler akademik seviyede İngilizce bilgisi bulunuyor ise bu öğrenciler lisans bölümlerinde hazırlık sınıflarından muaf tutulabiliyor. Öğrenciler İngiltere Üniversitelerine doğrudan giriş için şu şartları taşımalıdır:

  • Yeterli düzeyde İngilizce seviyesi
  • Lise diploması ortalamaları belirli bir seviye üzerinde olmalı
  • CV ve ders dışı aktiviteler
  • A+ ve IB diploması

Ekim ve Şubat aylarında İngiltere Üniversiteleri başvuruları yapılabilir. Fazla kontenjan durumunda Clering dönemi de olabiliyor.

İngiltere Üniversiteleri Fiyatları

İngiltere Üniversite eğitimleri almak pek çok öğrencinin hayalidir. Hem ülke olarak hem de sunulan eğitim kalitesi olarak öğrenciler bu deneyimleri başka bir ülkede bulma imkanları çok fazla bulunmuyor. İngilizce eğitiminin en iyi olduğu ülke olmasının yanında ulaşım imkanlarının çok kolay olması da İngiltere üniversite eğitim maliyetleri bakımından ekonomik bütçeler ortaya çıkarır. Her okulun Euro bazın fiyatları bulunur. En önemli maliyet kalemi de okulların talep ettiği bu ücretlerdir. Ortalama olarak 13 ile 35 bin Euro arasında İngiltere üniversite fiyatları bulunur. Rakam olarak pek çok ülkeden yüksek olsa da eğitim yılı bakımından daha kısa olması, İngilizce eğitimlerinin de üniversite eğitimlerinin içinde olması öğrencilere avantaj sağlayacak artılar arasında sayılabilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz