İngiltere Üniversite Fiyatları

İngiltere Üniversite Fiyatları

İngiltere üniversite fiyatları yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler için fiyat aralıkları biraz yüksek seçeneklerdir. Doğru bir bütçe planı yaparak yaşam maliyetlerinizi etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Bu şekilde uygun bütçelerde eğitim alma imkanı elde edilebilir. Seçilen üniversite ve yapılan harcamalara bağlı olarak İngiltere öğrenim ücreti ortaya çıkar. Kendi ücret politikalarını oluşturan yükseköğrenim kurumları, seçilen bölgeye göre farklılık gösterir. Eğitim düzeyine göre de fiyat aralıkları değişir. Eğitim ve sanat bölümleri, beşeri bilimler daha uygun İngiltere üniversite ücreti talep ederken sağlık ve mühendislik bölümleri daha pahalı ücretler talep edebiliyor. Master programlarında ise eğitim ücretleri genel olarak pahalıdır.

İngiltere Üniversite Programlarına Göre Ortalama Fiyatlar

İngiltere üniversite fiyatları arasında MBA programları en pahalı bölümlerdir. Lisans ve yüksek lisans derecesindeki bölümler yıllık olarak 10 ile 20 bin Euro arasında olurken doktora derecesindeki bölümler 15 il 24 bin Euro arasında değişiyor. Güncel fiyat bilgisi için mutlaka bu alanda hizmetler veren danışmanlık firmalarından destekler alınmalıdır. Öğrenciler için en ucuz İngiltere üniversite seçenekleri arasında Coventry, Sunderland, Ulster, Buckingham, Leeds Beckett Üniversiteleri yer alır. Bu üniversitelerde ortalama İngiltere üniversiteleri fiyatları 12 il 17 bin Euro arasında değişiyor. Diğer üniversiteler daha pahalı yıllık ücretlere sahiptir. Genel olarak ülkede bulunan ortalama üniversite eğitimleri dünya standartlarını çok üzerindedir.

İngiltere’de Konaklama Maliyetleri

İngiltere üniversite fiyatları için maliyet hesaplamaları yapılırken üniversite yıllık ücretleri dışında konaklama maliyetleri de bütçe için en önemli maliyet kalemleri arasında yer alır. Pek çok üniversite kampüs içerisinde öğrencilere konaklama imkanı sunuyor. Bunlar tam pansiyon şeklindedir. Bazı kampüslerde mutfaklı ortak evler ya da dairelerde yer alıyor. Kampüs içerisinde konaklama ekonomik İngiltere üniversite maliyetleri sağlayacaktır. Güvenli bir konaklama için ayrıca başvurular yapılır. Kiralık oda, aile yanı konaklama, yerel otel araştırmaları ile de öğrenciler üniversite öğrenimleri boyunca konaklama yapabilecekleri yerler bulabilirler. Bütçenize uygun en iyi konaklama seçenekleri ile İngiltere üniversite ücretleri hesaplamaları yapılabilir. Konaklama dışında vize ücretleri ve şahsi harcamalarınızı da eğitim maliyetleri içerisinde değerlendirerek bütçe yönetimi içinde sayabilirsiniz.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz