İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere Yüksek Lisans

İngiltere yüksek lisans eğitim 1 ile 3 yıl arasında tamamlanabiliyor. Tam zamanlı eğitim için tanımlı bir süredir. Yarım zamanlı eğitimler ise ortalama olarak iki katı sürede tamamlanır. İngiltere’de bu şekilde pek çok üniversite bulunuyor. Ancak Türk öğrenciler uluslararası öğrenci kapsamında vize sınırlamaları vardır. Bu nedenle yarı zamanlı eğitimlere Türk öğrenciler başvuru yapamıyor. Türk öğrenciler İngiltere yüksek lisans eğitimleri içerisinde daha çok 1 yıllık master programlarını tercih ediyor. Yüksek lisans programları iki yıl sürebiliyor. Genel olarak İngiltere üniversiteleri YÖK denkliği bulunduğu için bu alanda alınan diplomaların ülkemizde geçerliliği bulunur. YÖK denkliği bulunduğu için bu alanda alınan diplomaların ülkemizde geçerliliği bulunur. YÖK dünya sıralamasında ilk 1000’e giren üniversitelere denklik vermektedir.

İngiltere En İyi Üniversite Sıralamaları

İngiltere yüksek lisans için üniversite seçimi çok önemlidir. Alanınızda en kaliteli eğitim için en iyi üniversiteler tercih edilebilir. Bazı bölümlerde özellikle bazı üniversiteler dünya çapında isim yapmış bir kaliteye sahiptir. Bunlar arasında University of Cambridge ekonomi, hukuk ve fen bilimleri alanında öne çıkan en popüler İngiltere üniversiteleri arasında yer alır. Oxford beşeri bilimler, hukuk ve MBA bölümlerinde öne çıkarken St. Andrews Uluslararası ilişkiler, fizik ve bilgisayar bilimi içerisinde öne çıkıyor. Öğrenciler bu üniversiteler arasından seçimler yaparak İngiltere yüksek lisans eğitimi alabilirler.

İngiltere’de Yüksek Lisans Bölümleri

İngiltere yüksek lisans alanında oldukça kaliteli bölümler ve üniversiteler bulunur. Mezuniyet sonrasında alınan diplomanın uluslararası geçerliliğe sahip olması da bu ülkede yüksek lisans yapmak için farklı bir özelliktir. Öğrenciler Birleşik Krallık Yüksek lisans eğitimleri kapsamında 3 farklı alanda bölümler tercih edebilir. Bunlardan biri araştırma bölümleridir. Lisansını iyi derece ile bitiren öğrenciler konun ile ilgili çalışma deneyimi olanlar bu bölümlere kabul edilirler. Uzmanlaşmış ve ileri çalışma bölümleri ise 3’te 1’lik kısmı tez, araştırma ve performansa dayalı bir sonuç üretilmesi beklenen bölümlerdir. Bu İngiltere yüksek lisans bölümleri 12 ay sürer. Mesleki ve pratik bölümler ise öğrencilerin var olan meslekleri üzerine kariyer yapmaları amacı ile eğitimler vermektedir. Master programlarında sınıflarda az sayıda öğrenci olur. Öğrencilerin derse aktif olarak katılması beklenir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz