İngilterede Üniversite Okumak İçin Gerekli Sınavlar

İngilterede Üniversite Okumak İçin Gerekli Sınavlar

İngiltere’de Eğitim İçin Hangi Sınavlara Girmelisiniz?

Eğitimini yurtdışında görmek isteyen öğrencilerin başvurdukları programlara göre farklı sınavlara girmeleri gerekmektedir. Bu sınavlardan bazıları öğrencilerin yabancı dil seviyesini belirlemeye yönelikken diğerleri ise öğrencilerin belirli alanda bilgisini, yeteneğini ve kabiliyetini görmeye yöneliktir. Yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin en çok girdiği sınavlar TOEFL, IELTS, PTE, GMAT, PTE, SAT, TOEIC vb. sınavlardır. Öğrencilerin seviyesini, bilgisini ve kabiliyetini belirlemeye yönelik sınavlar ise başvurulan kuruma göre farklılıklar gösterilebilir. Bu konuda detaylı bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Deneyimli ve alanında uzman danışmanlarımız aklınızdaki tüm soruları cevaplayarak sizlere en doğru ve en güncel bilgileri sunacaktır. Dünya çapında farklı başvurularda TOEFL ve IELTS en çok dikkate alınan sınavlardır.

TOEFL:  Çalışma, eğitim ve göçmenlik için dünyanı her yerin de kabul edilebilirliği yüksek olan ve anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce düzeylerini ölçmek için yapılan sınavdır.

IELTS: İngilizcenin hakim olduğu yerlerde eğitim veya çalışma izni almak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini belirlemek için yapılan sınavdır. İngiltere’ye yapılacak tüm başvurularda çoğunlukla IELTS sınavından alınan puanlar dikkate alınmaktadır.

Genel Başvuru Koşulları Nelerdir? 

İngiltere’de eğitim alabilmek için öncesinde belli bir hazırlık programlarından geçmiş olmanız gerekmektedir. Başvurunda bulunan eğitim kurumunun sınavlarına girmiş olunmalı. IELTS İngilizce seviye tespit sınavından yeterli puan alınmalı. Eğitim için başvurulan kurumlara niyet mektubu yazılmalı. Başvuruyu yapacak aday kurumlara akademik ve iş yeri referansları sunmalı. Öğrenciler için daha önceki eğitimlerinin akademik dönemlerine ait not ortalaması ve transkriptlerini sunmalı. 

Anadiliniz İngilizce Değilse Yapmanız Gerekenler

Anadili İngilizce veya İngilizceyi ikinci dil olarak yeterli gören ülkelerde eğitim ve çalışma izni alabilmek için, başvurduğunuz öğrenim kurumlarında verilen eğitimi en iyi şekilde alabilmek için, bulunduğunuz ülkede çevrenizle iyi bir iletişim kurabilmeniz için belirli bir derecede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Gitmek istediğiniz veya gideceğiniz ülkelerin gelenek, görenek, sosyal statüsü ve yaşam koşullarını önceden araştırıp oraya uyum sağlayabilmek için bu bilgileri araştırması gerekmektedir. 
 SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz