İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

Her yıl dünyanın her yerinden 100 binin üzerinde öğrencinin ziyaret ettiği İrlanda dünyanın en güvenli ve güzel ülkelerinden biridir ve İrlanda yüksek eğitim standartlarına sahiptir. İrlanda’daki tüm okullar kaliteli dil eğitimi sunmaktadır. İrlanda’da çok fazla eğitim seçeneği bulunduğundan burada İngilizce eğitimi alabilir, sertifika programlarına katılabilir, dünyanın önde gelen üniversitelerinde PR Yurtdışı Eğitim sayesinde eğitim alabilme imkanına sahip olursunuz.

İrlanda, 2010’da Lonely Planet tarafından dünyadaki en dostcanlısı ülke seçilmiştir ve Global Barış endeksi verilerine göre İrlanda, yeryüzündeki en barışcıl 13.ncü ülke konumundadır. Farklı bir ülkede dil eğitimi alırken süreci etkileyen en önemli unsurlardan biri uyum sürecidir. Bu süreci İrlanda toplumunun yardımsever olmaları ve tarihteki iyi ilişkilerimiz nedeniyle Türkler’e gösterdikleri sıcakkanlılıkla öğrenciler kısa sürede atlatabilmektedir.

Refah seviyesi yüksek olup, dünya devletleri arasında ilk on arasındadır. Ayrıca ülke düşük vergi oranları nedeniyle Google, Facebook, Apple ve Twitter gibi teknoloji şirketleri tarafından Avrupa merkezi olarak kullanılmaktadır. İrlanda dil okulları, sunmuş oldukları kaliteli eğitim, uygun fiyatlar, Avrupalı öğrenci sayısının Türk öğrenci sayısına oranla çok daha yüksek olması nedeniyle popülerdir. Uzun dönemli gidecek öğrencilerin yasal çalışma izni olması hem öğrendikleri dili kullanma şansı sağlayacak hemde cep harçlıklarını çıkarmalarını sağlayacak bir imkandır.

İrlanda’da öğrenciler Dublin, Cork, Galway gibi şehirlerinde sayesinde eğitim almayı da tercih edebilmektedir.

Dublinde dil eğitimi çoğunlukla butik okulların çatısı altında verilmektedir. Dil okulları, Öğrencilerine genel ingilizce programlarında eğitim verdikleri gibi iş İngilizce’si ya da sınavlara hazırlık gibi spesifik programları da kapsayan alanlarda eğitim sunmaktadır.

Okullar dil eğitimi programlarına resmi tatil günleri hariç her pazartesi günü başlamaktadır. Okullardaki yetkililerin sıcak ve samimi yaklaşımları öğrencilerin çekinmeden rahat bir şekilde İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmaktadır.

İrlanda dil okulları ACELS, ALTO and MEI tarafından tüm akreditasyonlara sahiptir. Eğitim kaliteleri nedeni ile en fazla tercih edilen dil okulları;

Belfast Dil Okulları

INTO – Belfast


Bray Dil Okulları

PACE Language Institute – Bray
 

Cork Dil Okulları

ACET – Cork

Cork English Academy – Cork

Cork English College (CEC) – Cork

Griffith College Institute of Language – Cork

Dublin Dil Okulları

A2Z School of English – Dublin

Alpha College of English – Dublin

Atlantic Language – Dublin

Atlas Language School – Dublin

British Study Centres – Dublin

CES Centre of English Studies – Dublin

Delfin English School – Dublin

Dublin City University English Language School – Dublin

EC – Dublin

Emerald Cultural Institute – Dublin

Eurocentres – Dublin

Frances King – Dublin

Griffith College Institute of Language – Dublin

IH Dublin – Dublin

ISI English Language School – Dublin

Kaplan International Colleges – Dublin

New College Group- NCG – Dublin

OHC English – Dublin

Oscars International – Dublin

Swan Training Institute – Dublin

The English Studio Language School – Dublin

The Language Gallery – Dublin, IBAT College

Galway Dil Okulları
Atlantic Language – Galway

Galway Cultural Institute – Galway

Limerick Dil Okulları

Griffith College Institute of Language – Limerick


İrlanda dil okullarında eğitim saatleri 15 saat ve 20 saat olarak verilmektedir. Her bir seviye 2 ay sürmektedir.

Konaklama

İrlanda’da konaklamalar, tercih edilen okul tarafından organize edilmektedir. Okulların genel olarak sunmuş olduğu konaklama alternatifleri içinde aile yanı, yurt, rezidans ve oteller yer almaktadır. Konaklama seçimi yapılırken özellikle öğrencilerin beklentileri göz önüne alınmaktadır. Gidilen ülkenin kültürünü yaşayabilmek adına ilk aylarda özellikle aile yanı tavsiye edilmektedir. Okullar yönlendirme yaptıkları aileleri özenle seçmekte ve sürekli denetlemektedirler. İrlanda’da misafir olacağınız aileler özellikle seçilmiş ve o ülkenin üst düzey memurlarından oluşmaktadır. İrlanda’da aile yanı konaklama seçeneği İrlanda’yı tanıtmaya yönelik gönüllü aileler tarafından gönüllü hizmet olarak da yürütülmektedir. Öğrenciler, genellikle, seçtikleri konaklama yerlerine İngilizce kursunun başlamasından bir gün önce gelmekte ve yerleşmektedir.

İrlanda’da bir akademik yıldan kısa sürede dil eğitimi alacak öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması zorunludur. İrlanda work and study programı nedeniyle 25 hafta ve üzeri dil okuluna gidenlere İngilizce dil kursu ile beraber çalışma hakkı da vermektedir. Bunun yanısıra 25 hafta üzeri yapılan dil okulu vize başvurularında öğrencilere 8 aylık (33 hafta) oturma izni ve çalışma izni verilmektedir. Verilen çalışma izni dil eğitimi süresince part time yani haftada 20 saat olmaktadır. Saatlik Ücretler ortalama 8-9 Euro arasındadır. Dil eğitimi sonrasındaki süreçte ise öğrenciler yaz döneminde (üniversitelerin tatil dönemi olan Haziran-Temmuz-Ağustos) full time olarak haftada 40 saate kadar çalışabilmektedir. Öğrenciler dilerlerse 25 hafta dil eğitimi aldıktan sonra 8 hafta dil eğitimi almaksızın sadece çalışarak İralanda’da kalabilmektedirler. Uzun dönem vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3-6 hafta arası sürmektedir.

İrlanda Vizesi

İrlanda’da eğitim için iki çeşit vize vardır; İrlanda’da 90 günden kısa eğitim almayı planlayan öğrenciler için C Eğitim Vizesi ve  İrlanda’da 90 günden uzun süre eğitim almayı planlayan öğrenciler için D Eğitim Vizesi.

İrlanda’da minimum 25 hafta dil eğitimi alanlara 8 aylık vize verilmekte ve eğitimden sonra 2 ay daha ülkede kalma hakkı tanınmakta ve aynı zamanda çalışma izni de verilmektedir.​


İrlanda'da Yaşam

İrlanda’da aylık yaşam giderleri, şehre ve konaklama şekline de bağlı olarak 700 – 850 Euro aralığındadır. Yeme içme giderleri aylık 250- 300 Euro, ulaşım maliyetleri 100 – 140 Euro civarında olmaktadır.

İrlanda dil okulları hakkında merak ettikleriniz, fiyat ve indirimler ve tüm diğer sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

TÜM İRLANDA DİL OKULLARINI İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz