Kanada Üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri

Kanada üniversiteleri kolejler ve üniversiteler olarak iki gruba ayrılır. Lisans eğitimlerinin geneli 4 yıllık programlardan oluşur. Hukuk, sağlık bilimleri ve bazı teknik alanlarda eğitim süreleri 5- 6 yıla çıkabilir. Seçilen eyalet, bölüm ve üniversiteye göre eğitim ücretlerinden farklılıklar olabilir. Amerika üniversitelerine benzer giriş şartları olan Kanada üniversiteleri başvuruları için baz alınan kriter lise ortalamalarıdır. Öğrenciler bu ülkedeki üniversitelere doğrudan giriş yapmak için şu şartları taşımalıdır:

  • Yeterli düzeyde İngilizce seviyesi
  • Belirli bir seviyenin üzerinde not ortalaması
  • CV ve ders dışı aktiviteler

Genellik Kanada üniversiteleri başarılı akademik kariyere sahiptir. Dünya sıralamasında ilk 200 içerisinde pek çok okul barındıran ülke, yurt dışı eğitimleri için çokça tercih edilir. Türk öğrenciler içinde YÖK tanınırlığı bulunan çok fazla üniversite bulunmaktadır.

Kanada’daki En İyi Üniversiteler

Kanada üniversiteleri dünya sıralamalarında önemli derecelere sahiptir. QS ve Times Higher Education listeleri akademik başarıları baz alarak üniversiteleri sıralamaktadır. Bazı üniversiteler ise spesifik bölümleri ile de öne çıkabiliyor. Dünya sıralamalarında Kanada en iyi üniversitesi Toronto Üniversitesidir. 18. Sırada yer alan üniversitenin arkasından sırası ile şu okullar gelir:

  • University of British Columbia
  • Mcgill University
  • University of Alberta
  • Simon Fraser University


Bu şekilde üniversiteler sıralanabilir. Her yıl listeler güncellense de bu Kanada üniversite seçenekleri ilk 100 içerisinde yerini almaktadır.

Kanada Üniversite Fiyatları 

Kanada üniversiteleri Mimarlık, mühendislik, mekatronik, bilgisayar mühendisliği, bilişim sistemleri, ekonomi, sosyal bilimler, biyoloji, uzay, sanat gibi farklı fakültelerde bölümler bulunuyor. Öğrencilere oldukça geniş bir yelpazede seçenekler sunulmaktadır. Kanada para birimi kendi dolarıdır. Bu nedenle fiyatlar Amerika, İngiltere gibi ülkelere nazaran daha uygun olabiliyor. Toronto Üniversitesi 45 ile 60 bin CAD Kanada üniversitesi fiyatı bulunur. En yüksek fiyatlı seçenektir. Diğer üniversiteler sundukları imkanlara ve seçilen bölümlere göre daha düşük fiyat aralıklarında yer alır. Öğrenciler bütçelerine uygun Kanada üniversiteleri fiyatları için danışmanlık firmalarından destek alabilirler. Bu şekilde güncel fiyatlar üzerinden karşılaştırmalar yapma imkanı elde edilebilir. Ülke öğrencilere haftalık 20 saat part time çalışma izni de vermektedir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz