Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada dil okulları yurt dışı dil kursu tercihlerinde ilk akla gelenler arasındadır. Vancouver ve Toronto dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerdir. Ottawa, Calgary, Montreal gibi şehirlerde de dil eğitimi alınabilecek okullar bulunabilir. Özellikle Montreal’de İngilizcenin yanında Fransızca eğitimi veren okullarda bulunabilir. Bu bölgede yoğun olarak Fransızca konuşulur. Verilen eğitimlerde Kanada dil okulları fiyatları CAD cinsinden olduğu için diğer ülkelere göre daha ekonomik aralıklarda yer alıyor. 6 aylık bir dil eğitimi için ortalama 3500 CAD fiyatlar ödenir. Eğitim alırken önemli bir maliyette konaklama olmaktadır. Öğrenciler Kanada dil eğitimi alırken aile yanı konaklama ve yurt seçenekleri arasından tercihler yapabilirler.

Kanada Dil Okulları Programları

Kanada dil okulları eğitimlerinde kısa ya da uzun süreli programlar bulunabilir. Kısa süreli programlar 25- 30 saatlik haftalık eğitimlerle yoğun bir program olabilir. 6 ay ve üzeri programlarda ise haftada 20 saatlik programlar hazırlanır. Ülkenin ana dili İngilizcedir. Bu nedenle kaliteli eğitim kurumlarının yer aldığı Kanada, uygun bütçeli bir seçenek olarak ta tercih edilebilir. Bazı Kanada dil okulları programları içerisinde öğrenciler özel ders seçenekleri tercih ederek farklı yöntemler ve metotlarla daha aktif bir öğrenme elde edebilir. En çok talep gören programlar arasında IELTS sınavlarına hazırlık Kanada dil eğitimi programı olmaktadır. Bunlar dışında akademik İngilizce, iş İngilizcesi, yönetici ve iş adamlarına yönelik kurslar, hukuk İngilizcesi, havacılık için İngilizce gibi farklı talepleri karşılayabilecek programlarda bulunmaktadır.

Kanada Dil Okulu Fiyatları

Kanada dil okulları diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha ekonomik aralıklarda bulunur. Kanada para birimi Kanada doları olmaktadır. Amerikan dolarının her geçen gün değer kazandığı düşünülecek olursa bu ülkede eğitimler daha bütçe dostu olacaktır. Eğitim süreleri Kanada dil okulları fiyatları aralıklarının değişmesine neden olacaktır. Fiyatlar haftalık ücret şeklinde belirlenir. Programın seçildiği şehre, bölgeye göre de fiyatlar farklılaşabilir. Bazı dönemlerde yapılan kampanyalarla yaklaşık yüzde 30 oranında indirimler elde edilebilir. Yıl boyunca Kanada dil okulları fiyatı üzerinden çeşitli indirimler sağlanır. Öğrenciler seçimler yapmadan önce güncel fiyatlar için bu alanda danışmanlık hizmetleri veren firmalardan destekler alabilirler.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz