Kanada üniversite Fiyatları

Kanada üniversite Fiyatları

Kanada üniversite fiyatları program seçimini, süresine ve dil eğitimine göre değişebilir. Ülkede eğitim sistemi iki tiptir. 2 yıllık kolej eğitimleri daha çok mesleğe yönlendiren programlar olurken 4 yıllık lisans eğitimleri ise akademik bölümler olmaktadır. Sağlık ve hukuk alanındaki bazı bölümler 4 yıldan uzunda sürebiliyor. Değişen sürelere göre Kanada’da üniversite fiyatları değişebiliyor. Öğrenciler kendileri için uygun bölümleri seçtikten sonra not ortalamalarına göre kabul edilebilecekleri okulları araştırırlar. Uygun şehir seçimi yaşam maliyeti bakımından çok önemlidir. Seçimler için danışman firmalardan destek alınabilir. Öğrenciler Kanada üniversiteleri başvuru sürecinde lise transkript belgesi ile başvuru yapar. Ön kabul sürecinin ardından belgeler tamamlanarak kesin kayıt süreci tamamlanır. Kesin kayıtlarda IELTS sınavına giriş süreci de bulunur.

Kanada’da Okurken Çalışmak

Kanada üniversite fiyatları seçilen bölüme ve süresine göre değişebilir. Öğrenciler belirtilen başvuru tarihlerinde başvuru yapmaya özen göstermelidir. Ana başvuru dönemi Ekim ile Ocak arasında olurken ek başvurular için Şubat ve Nisan arası aylar takip edilebilir. Genel olarak Kanada Üniversiteleri YÖK denkliği için okulun dünya sıralamasında ilk bin içerisinde olup olmadığı önemlidir. Kanada’daki üniversitelerin çoğunluğu bu sıralama içerisinde olan üniversiteler olduğu için YÖK denkliği bulunur. Öğrenciler eğitimlerinin yanında çalışarak eğitim maliyetlerini azaltmak istediklerinde Kanada’da okurken çalışma izni bulunuyor.  Öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni veriliyor. Bu süre tatil dönemlerinde tam zamanlı olarak artabiliyor.

Kanada Üniversiteleri Kabul Şartları

Kanada üniversite fiyatları diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun aralıklarda yer alır. Türkiye’de üniversite sınavına girme şartı olmadan istenilen üniversite ve bölüm seçilebilir. Sadece TOEFL ve IELTS gibi İngilizce yeterlilik belgeleri talep edilir. Traskript ve diploma ile Kanada üniversitesi başvurusu yapılabilir. Üniversiteler öğrencileri lise başarısına göre seçer. Not ortalamasının yüksek olması tercih edilebilecek okul sayısını artırır ve burs imkanı oluşturur. TOEFL ve IELTS gibi sınav türlerinde alınmış bir yeterlilik Türk öğrencilerin Kanada üniversiteleri kayıt için oldukça geçerli bir özelliktir. Yurt dışı eğitimlerinde öğrenci vizesi çok önemlidir. Lisans eğitimine başvuracak öğrenciler uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yapmalıdır. Vize başvurularında okul mektupları da talep edilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz