Kanada Üniversiteleri Burs

Kanada Üniversiteleri Burs

Kanada üniversiteleri burs imkanı elde ederek eğitim maliyetlerini düşürme imkanı elde edilebilir. Kanada gelen olarak tüm dünyadan öğrenci çeken özellikleri olan bir ülkedir. Refah ve yaşam standartları bakımından yüksek bir yapıya sahip olan ülke ekonomik zenginliğinin yanında göçmenlere uyguladığı ılımlı politikalar ile de göz dolduruyor. Amerika ve İngiltere’den sonra yurt dışı eğitimi için en çok tercih edilen Kanada üniversiteleri spesifik bazı bölümleri ile de üniversite eğitimi olarak dünya standartları üzerinde eğitimler verir. Bu bölümler arasında petrol mühendisliği, uzay mühendisliği, eczacılık, bilgisayar bilimleri gibi Kanada üniversitesi Bölümleri bulunur.

Kanada’da Eğitimlerinde Burs İmkanı

Kanada üniversiteleri burs almak isteyen öğrenciler gerekli alanlara başvurular yapmalıdır. Kanada Hükümeti tarafından uluslararası öğrenciler için çeşitli finansal destekler sağlanır. Ancak bu alanda çok fazla bir başvuru olacağı için öncelikle not ortalamaları yüksek öğrenciler seçilecektir. Ayrıca dil yeterliliğine de bakılır. Öğrenciler Kanada üniversiteleri burs başvuruları için seçilen okulların mali yardım ofisi ile temasa geçilir. Başarılı ve yetenekli öğrenciler, araştırmacılar, sporcular, sanatılarcılar için özellikle burs imkanları sunulur. Aylık 2000 ile 20000 dolar arasında değişen miktarlarda Kanada Üniversiteleri burs miktarları bulunur. Ülkede üç farklı kategoride burs imkanı alınabilir. Hükümet bursları, üniversite bursları, özel kurumların sunduğu burslar olmaktadır.

Kanada Üniversiteleri Bursları Başvuru

Kanada üniversiteleri burs başvuruları için belirli kurumlara müracaat edilmelidir. Kanada hükümeti tarafından desteklenen NSERC Postgraduate Scholarships bursu mühendislik ve doğa bilimleri alanında lisans üstü eğitim almayı düşünenler içindir. Başvurular doğrudan üniversiteye ya da NSERC aracılığı ile de yapılabilir. Genç araştırmacıların yenilikçi yönlerini geliştirmelerine yönelik ödüllerde verilir. Vanier Canada Graduate Scholarships Kanada doktora öğrencileri bursları arasında yer alır. 2008 yılından bu yana sağlanan bu burs dünya çapında başarı elde eden öğrenciler içindir.  Bu gibi bursların yanında doğrudan başvurduğunuz üniversitelerden de burslar alınabilir. Bu nedenle öğrenciler Kanada Üniversiteleri başvuruları yaparken burs veren okullardan yana tercihler kullanabilir. Burs veren üniversiteler arasında Carleton University, University of British Columbia, University of Manitoba, University of Alberta gibi okullar bulunmaktadır.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz