Kanada Üniversiteleri Kayıt

Kanada Üniversiteleri Kayıt

Kanada Üniversiteleri kayıt için öğrencilerin lise not ortalamalarına bakılır. Öğrenciler notlarına göre üniversite ve bölüm tercihleri yapabilirler. Kuzey Amerika’nın en doğusunda bulunan Kanada, yurt dışı eğitimi için ideal seçeneklerden biridir. Gelişmiş ekonomisi ve doğal güzellikleri ile eğitim dışında refah düzeyi yüksek yaşanabilir bir ülkedir. İngilizce ve Fransızca resmi dilleri olmakta ve bu dillerde Kanada üniversiteleri eğitimleri alınabilmektedir. Dünya çapında binlerce öğrenciye ev sahipliği yaban ülke dünyanın en güvenli üçüncü ülkesidir. Yüksek öğrenim öğrencilerine tanına çalışma imkanı da öğrencilerin Kanada Üniversitesi Bölümleri seçmesinde etkilidir. Öğrenciler eğitim alırken ikinci bir dil geliştirme imkanı da bulunurlar. 

Kanada Üniversiteleri Başvuru

Kanada Üniversiteleri kayıt süreci ön kayıtlar ile başlar. Öğrenci üniversite tarafından kabul edildiğinde kesin kayıt için evraklar talep edilir. Sürekli gelişen Kanada eğitim sistemi modern çağa ayak uyduran eğitim içerikleri ile öğrenciler için kaliteli bir alternatiftir. YGS ve LYS gibi sınav şartının bulunmadığı Kanada Üniversitesi başvuru dönemlerinde not ortalamaları devreye girer. İki yıllık kolej okulları için minimum 70 olması gereken ortalama lisans bölümlerinde 80 olmaktadır. Ayrıca TOEFL yada IELTS sınavlarından tercih edilen programa göre bir skor elde edilmelidir. Bazı Kanada Üniversitesi Fakülteleri IB ya da AP dersleri şartı da sunabilir. Detaylı portfolio istenen bölümlerde bulunur. Tüm başvuru süreçlerinde CV, resmi diploma ve transkript, referans mektubu gereklidir.

Kanada Üniversitesi YÖK Denkliği

Kanada Üniversiteleri kayıt imkanı ile öğrenciler gerekli şartları taşıdıklarında istedikleri bölüme yerleşebilirler. Türk öğrenciler için seçilen okulun YÖK tarafından tanınırlığı çok önemlidir. Ülkede pek çok üniversite dünya sıralamasında ilk 200 okul içinde yer aldığı için Kanada Üniversiteleri YÖK tanınırlığı genellikle bulunur. Diploma denkliği için YÖK’ün hazırladığı sınavlardan 40 üzere puan alınması gereklidir. Bu şekilde alınan Kanada Üniversiteleri diploması Türkiye’de geçerlilik elde eder. Üniversite fiyatları Amerika ve İngiltere’ye göre daha düşüktür. Bu da öğrencilerin daha uygun aralıklarda kaliteli bir eğitim imkanı elde etmesine olanak tanır. Ülkede yüksek öğrenim öğrencilerine haftalık 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu da eğitim maliyetleri açısından önemli bir artıdır.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz