Kanada West Üniversitesi

Kanada West Üniversitesi

Yurt dışında üniversite okumak herkesin hayalidir. Araştırma yaparken farklı birçok ülkede bu üniversitelerden bulunduğu göze çarpacaktır. Ancak burada önemli olan üniversiteyi doğru seçmek olmaktadır. Eğer doğru bir seçim yapılırsa ilerleyen süreçte daha başarılı bir eğitim hayatı geçirilebilir. Ayrıca üniversite etrafında şartların iyi olması da üniversitenin daha rahat olmasını sağlayacaktır. Bunlar öğrencilerin dikkat etmesi gereken bir takım önemli noktalar olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer siz de hem konaklama olanakları fazla hem de kaliteli bir eğitim sunan üniversite arayışında iseniz Kanada West Üniversitesi bu konuda ihtiyacınızı karşılayacaktır. Seçkin öğretim kadrosu ile hizmet veren bu üniversite yurt dışından çeşitli alımlar yapmaktadır. Uluslararası öğrencilere imkân vermektedir. 

Özel Programlar ve Eğitimler

Okulda farklı birçok program bulunmaktadır. Bunlar arasından seçim yaparak eğitim programına başlamanız mümkün. Eğer dil yetkinliğine sahip değilseniz bunun için öncesinde hazırlık almanız gerekmektedir. Tüm bu hazırlık aşamalarını geçtikten sonra normal program başlayacaktır. Bu üniversitede alabileceğiniz birçok bölüm, eğitim bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

•    MBA
•    Bachelor Degree Programs    
•    Associate of Arts    
•    MBA Foundation    

Bu eğitimlerden dilediğinizi seçerek kayıt olabilirsiniz. Ücretler bölüme göre değişiklik göstermektedir. Eğer ücrette biraz daha indirim bekliyorsanız bu durumda burs imkanlarından faydalanabilirsiniz. Başarılı öğrencilere burs da verilmektedir. Lisans programlarından seçim yapacaklar için 5000-20 000 CAD arasında bir burs verilebilmektedir. Master programlar içinse bu tutar maksimum 10 000 CAD olmaktadır. 

Başvuru Tarihleri 

Kanada West Üniversitesi 4 farklı dönemde kayıt kabul etmektedir. Bu dönemlerde gerekli evrakları toparlayarak başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra hazırlık okuyup okumayacağınızı belirlemek adına bir dil sınavı yapılacaktır. Sonrasında ise eğitimler başlayacaktır. Eğitim dönemlerinden ilki Ekimdir. Ekim kayıtlarını kaçıranlar için ocak ayında tekrar kayıt alınmaktadır. Sonrasında ise yaz dönemi için Nisan ayında kayıtlar alınmaktadır. Nisan ayını kaçıranlar içinse temmuz ayı bir kayıt başlatma ayı olarak ifade edilebilir. Buraya başvuru yaparken çeşitli evraklar istenmektedir. Evrakları toparlamak ve neyin gerektiğini çok daha net öğrenmek için ofislerimize başvurabilirsiniz. Bu yolla sonuca ulaşabilirsiniz.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz