Kanadada Eğitim ve Çalışma Hakkı

Kanadada Eğitim ve Çalışma Hakkı

Kanadada eğitim ve çalışma hakkı bir arada kullanılabiliyor. Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer alana Kanada; kaliteli eğitimleri, yanlın İngilizcesi, güvenli şehirleri ile yurt dışı eğitimlerinde en çok tercih edilen adreslerden biri olmaktadır. Öğrencilere sunulan Kanada çalışma izni ve geçici oturma izni imkanları da bu ülkedeki yüksek öğrenimin tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Öğrenci iken iş tecrübesi edinmek profesyonel kariyer alanında çok önemli avantalar sağlayacaktır. Öğrenci iken çalışmak eğitim masraflarının bir kısmını çıkarmak anlamında da çok avantajlıdır. Öğrenciler yüksek öğrenim eğitimleri alırken Kanada çalışma hakkı imkanı ile haftalık 20 saat çalışma izni alırlar.

Kanada’da Çalışma Hakkı

Kanadada eğitim ve çalışma hakkı olması öğrenciler için pek çok avantajı bir arada barındırıyor. Özellikle okul ücretlerinin bir kısmının bu şekilde karşılanabilir olması, alınan eğitimlerinde daha uygun maliyetlerde olmasını sağlar. Öğrenciler hem okuyup hem çalışarak para, iş deneyimi kanır ve ülkenin kültürünü daha yakından tanıma imkanı bulur. Özellikle Kanada Üniversite Öğrencileri Çalışma izni verilmesi ile öğrenciler çift ana dil geliştirme imkanı bulurlar. Kanada’nın Fransız ve İngilizce olarak iki adet resmi dili bulunur. Öğrenciler eğitimlerini tamamladıklarında eğitim aldıkları süreye eşit olarak full time çalışma ve ikamet etme imkanı da elde edebiliyor. Bu da Kanada üniversiteleri tercihleri yapan öğrencilerin kariyerleri için çok önemli bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

Kanada’da Öğrenciler İçin Çalışma İzinleri

Kanadada eğitim ve çalışma hakkı ile eğitim alırken para kazanma imkanı elde edilebilir. Bunun için vizenizin study permit olması gereklidir. Bu vize ile öğrenciler hem kampüs içinde hem de kampüs dışında çalışma imkanı elde edebilir. Öğrenciler Kanada’da okurken çalışmak için eğitim programlarının başlamasını beklemeleri gereklidir. İş bulmadan önce bazı şartları da karşılıyor olmanız önemlidir. Öğrencilerin seçtiği eğitim programları içerisinde co-op ya da staj programı bulunuyorsa Co- op çalışma iznine başvurmaları gereklidir. Mezun olduktan sonra Kanada’da çalışmak isteyen öğrenciler mezuniyet sonrası çalışma iznine uygun olup olmadıklarını araştırmaları gereklidir. Okurken çalışma izni bulunmasa da kampüs içinde çalışma imkanı da tanınabilir.SİZİ ARAYALIM


yeni-whatsapp.png yeni-hemenara yeni-mail

Yurtdışı Partnerlerimiz