Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi YÖK Denkliği

Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi YÖK Denkliği

 

Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi YÖK Denkliği öğrenciler tarafından sıkça sorulmaktadır. Karazin Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500 üniversite içinde yer almaktadır ve diplomaları Türkiye’de tanınmaktadır. Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği için de yine tüm  Ukrayna üniversitelerinde olduğu gibi öğrencilerin eğitimlerini devamlılık ve başarı ile tamamlayarak aldıkları diplomalarına YÖK denkliği verilmektedir. Ukrayna’da her üniversite YÖK Denkliğine sahip değildir ancak tüm Ukrayna Üniversiteleri mezunlarına Europass mavi diploma vermektedir ve bu diploma tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kabul görmektedir.

Mavi Diploma, Avrupa Birliği’nin ilgili ‘Eğitim Komisyonu Kararları’ doğrultusunda onayı gerçekleşmiş,  uluslararası dilde (İngilizce) yazılmış belgesi olarak kabul edilmektedir. Böylelikle Ukrayna Üniversitelerinde alınan lisans ya da yüksek lisans eğitimi, kararın geçerli olduğu tüm ülkelerde onanmış hale gelmektedir. Bir başka deyişle Lisans veya yüksek lisans diplomasını, uluslararası geçerlilikte hakim kılmaktadır. Bu belge üstünde adı bulunan öğrencinin aldığı eğitimin özellikleri, düzeyi, içeriği, özü ve başarı ile tamamlanmış olan bu eğitimin başarı notu hakkında bilgi sağlanması için tasarlanmıştır.
 

Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi – Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi YÖK Denkliği

Tüm Ukrayna Üniversitelerinde olduğu gibi Harkov Karazin Üniversitesi bünyesinde de 1 yıl hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Hazırlık okulunda dil becerilerini geliştiren öğrenciler bölüm derslerine daha hazırlıklı ve donanımlı şekilde başlayabilmektedir.

Ukrayna üniversitelerinden mezun olanların almaya hak kazandıkları Europass mavi diplomadan da bahsetmek gerekir ise; Mavi diplomayı her üniversite veremez bunun sebebi ise verdiği üniversitenin eğitim hizmetinin kalitesinin kriter kabul edilmesidir. Mavi diploma veren üniversitelere baktığımız zaman kriterlerin, üniversitelerin çok uluslu öğrencilere eğitim vermesi, öğrencilere kaliteli eğitim verilmesi ve eğitimin çeşitli dillerden oluşması gibi kriterler öne çıkmakta ve Ukrayna’da birçok üniversitede olduğu gibi Karazin Üniversitesi de bu konuda gerekli kriterleri karşılama anlamında öne çıkmaktadır.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vermiş olduğu üstün kalitede rehberlik hizmeti ile siz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz. Ukrayna Üniversitelerine Kayıt, Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi, Harkov’da Üniversite Karazin Üniversitesi Fiyatları, Karazin Tıp Fiyatları, Ukrayna Üniversitesi başvurusu ve tarihi, Kharkiv Karazin Üniversitesi Bölümleri, Kharkiv Karazin Üniversitesi, Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi, Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği, Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi YÖK Denkliği, Karazin Üniversitesi Diploma Denkliği, Ukrayna Üniversiteleri YÖK Denkliği, Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi, konaklama, Ukrayna oturum izni, Ukrayna Öğrenci Vizesi ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

KARAZİN ÜNİVERSİTESİNİ DETAYLI İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz