Karazin Üniversitesi Yaşam Masrafları

Karazin Üniversitesi Yaşam Masrafları

Harkov Karazin Üniversitesi günümüz koşullarına uyumlu modern eğitim hakkı sunmaktadır. Ancak yurtdışında üniversite eğitimi almayı hayal eden birçok genç maliyetlerin yüksek olacağı endişesi ile boş yere bu kadar donanımlı eğitim olanağına mesafeli bakmaktadır. Oysaki Harkov Karazin Üniversitesi’nde eğitim almak öğrenciye gelecek vaat eden bir eğitim sistemini oldukça ekonomik koşullarda sunmaktadır. Harkov Karazin Üniversitesi gerek sayısal gerek sözel bölümlerde nitelikli ve modern eğitim sürecinden geçmiş öğrenciler yetiştirmektedir. Harkov Karazin Üniversitesi bölümlerinden bazıları;


Rusça – İngilizce hazırlık bölümü

Tıp fakültesi

Sosyal bilimler fakültesi

Fen bilimleri fakültesi

Mühendislik fakültesi

Yüksek lisans bölümleri

Doktora bölümleridir.
 

Bu bölümlerin altında yer alan dallarda öğrenciler eğitim alabilmekte, istedikleri takdirde aldığı eğitimi taçlandırmak için yüksek lisans ve doktora bölümlerine de yine bu köklü eğitim kurumunda devam edebilmektedir.

Harkov Karazin Üniversitesi dünya üniversiteleri sıralamasında aldığı yerin hakkını fazlası ile vermekte, modern ve teknolojiye uyumlu eğitim programlarını sistemine dâhil ederek fen bilimleri gibi araştırma ve incelemeye yönelik bir dalda başarılara imza atmaktadır. Bunu neticesinde öğrenci dünya standartlarında eğitim hakkı kazanmakta ve bu hak sayesinde geleceğin bilim adamları arasında yer alma olasılığını yükseltmektedir.

Tüm bunlar dışında bilimsel gelişmelerin beşiğinde yer alan Harkov Karazin Üniversitesi birçok bilimsel etkinliğe ev sahipliği yapmakta ya da kampüs dışındaki bilimsel etkinliklerde öğrencilerin küçük görevler vererek hem sorumluluk bilincini arttırmakta hem de bu tür ortamlarda kendisini ifade edebilmesinin yolunu açmaktadır.

Harkov Karazin Üniversitesi öğrenci yaşam masrafları değerlendirildiği zaman, öğrencilerin bir kısmı konaklama sorununu yurtlar ile çözmeye çalışırken, maliyetlerin başa baş gelmesinden dolayı büyük bir kısmı ev kiralamakta ve böylece hem daha sakin hem de daha konforlu konaklama gerçekleştirmektedir. Ayrıca sosyal yaşamda oldukça ucuz olan Ukrayna’da öğrenci çok küçük bir bütçe ile aktif ve kaliteli bir eğitim süreci geçirebilmektedir. PR Yurtdışı Eğitim Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlık Hizmeti öğrencilere Harkov Karazin Üniversitesi kampüs alanlarına yakın konumlarda yurt ve ev bulma konusunda da destek olmaktadır.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vermiş olduğu üstün kalitede rehberlik hizmeti ile siz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz. Ukrayna’da Üniversite Danışmanlık, Harkov Karazin Üniversitesi Kayıt, Harkov Karazin Üniversitesi Öğrenci Yaşam Masrafları, Ukrayna oturum izni, öğrenci vizesi ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


KARAZİN ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK PAKETİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz