Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği

Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği

 

Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği öğrenciler tarafından sıkça sorulmaktadır. Karazin Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500 üniversite içinde yer almaktadır ve diplomaları Türkiye’de tanınmaktadır. Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği için de yine tüm  Ukrayna üniversitelerinde olduğu gibi öğrencilerin eğitimlerini devamlılık ve başarı ile tamamlayarak aldıkları diplomalarına YÖK denkliği verilmektedir. Ukrayna’da her üniversite YÖK Denkliğine sahip değildir ancak tüm Ukrayna Üniversiteleri mezunlarına Europass mavi diploma vermektedir ve bu diploma tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kabul görmektedir.

Ukrayna üniversitelerinden mezun olanların almaya hak kazandıkları Europass mavi diplomadan da bahsetmek gerekir ise; Mavi diplomayı her üniversite veremez bunun sebebi ise verdiği üniversitenin eğitim hizmetinin kalitesinin kriter kabul edilmesidir. Mavi diploma veren üniversitelere baktığımız zaman kriterlerin, üniversitelerin çok uluslu öğrencilere eğitim vermesi, öğrencilere kaliteli eğitim verilmesi ve eğitimin çeşitli dillerden oluşması gibi kriterler öne çıkmakta ve Ukrayna’da birçok üniversitede olduğu gibi Karazin Üniversitesi de bu konuda gerekli kriterleri karşılama anlamında öne çıkmaktadır.
 

Ukrayna Harkov Karazin Üniversitesi tercih nedenleri:

Harkov Karazin Üniversitesi bünyesinde dünya standartlarında eğitim veriliyor olması en önemli tercih sebebidir. Öğrenciler dünya genelinde kabul görmüş, modern teknolojiye uyumlu ve geliştirilebilir eğitim programları ile eğitim almaktadır.

Harkov Karazin Üniversitesi Bologna anlaşması kapsamındaki üniversiteler arasında yer almaktadır. Bologna anlaşmasının temelleri 1998 yılında İtalya, İngiltere, Fransa ve Almanya tarafından kurulmuş ve zaman içinde genişleyerek günümüzde 47 ülkenin üye olduğu eğitim topluluğu haline gelmiştir. Anlaşmanın amacı kolay anlaşılır ve birbiri ile karşılaştırılmaya uygun diploma ve derece uygulaması, yüksek öğretimde kalite güvencesi sistemlerinin korunması ve yaygınlaştırılması, öğrencilerin hareket imkanının genişletilmesi, yaşam boyu öğrenimin aktif hale getirilmesi ve Avrupa yüksek öğretim alanının cazip hale getirilmesi olarak ifade edilebilir.

Harkov Karazin Üniversitesi avantajlarından birisi de Europass mavi diploma vermesidir. Bologna sürecinin kriterlerinden birisi olan mavi diploma, üye ülkelerde geçerli sayılmaktadır. Buna göre öğrenci Bologna anlaşmasına bağlı ülke üniversitelerinden mezun olduğunda üye ülkelerde iş hayatına başlayabilmektedir. Aynı şekilde Türkiye YÖK Kurumu da Europass mavi diplomayı tanımakta ve uygulanacak bir denklik sınavının sonucuna göre diplomayı kabul etmektedir.

Lizbon anlaşması gereğince Harkov Karazin Üniversitesi’nde eğitim alan öğrencinin diploması ve derecesi diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerde geçerli sayılmakta, öğrenci aldığı derece ile başka bir ülke üzerinde iş ya da eğitim hayatına devam edebilmektedir. Bu sayede öğrenci hayatına yön vermek için başka bir üniversiteye geçiş yapabilmektedir.

Harkov Karazin Üniversitesi’nin tercih sebeplerinden bir diğeri de üniversiteye kabul aşamasında Türk öğrencilerin taban puan uygulamasından muaf tutulmasıdır. Öğrenci herhangi bir düz lise ya da meslek lisesinden mezun olduğunda sahip olacağı diploma ile Harkov Karazin Üniversitesi’ne başvuru yapabilmekte ve kayıt olabilmektedir. Böylece sınav kaygısı yaşamayan öğrenci modern bir eğitim sistemine dâhil olabilmektedir.

Harkov Karazin Üniversitesi’nin tercih edilmesinde diğer bir etken ise yıllık eğitim harç bedelleridir. Dünya standartlarında modern ve geliştirilebilir eğitim programları için yıllık eğitim harç bedeli oldukça ekonomiktir.

 

Tüm Ukrayna Üniversitelerinde olduğu gibi Harkov Karazin Üniversitesi bünyesinde de 1 yıl hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Hazırlık okulunda dil becerilerini geliştiren öğrenciler bölüm derslerine daha hazırlıklı ve donanımlı şekilde başlayabilmektedir.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vermiş olduğu üstün kalitede rehberlik hizmeti ile siz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz. Ukrayna Üniversitelerine Kayıt, Harkov Karazin Üniversitesi Tıp Eğitimi, Harkov’da Üniversite Karazin Üniversitesi Fiyatları, Karazin Tıp Fiyatları, Ukrayna Üniversitesi başvurusu ve tarihi, Kharkiv Karazin Üniversitesi Bölümleri, Kharkiv Karazin Üniversitesi, Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi, Karazin Üniversitesi YÖK Denkliği, Karazin Üniversitesi Diploma Denkliği, Ukrayna Üniversiteleri YÖK Denkliği, Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi, konaklama, Ukrayna oturum izni, Ukrayna Öğrenci Vizesi ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

KARAZİN ÜNİVERSİTESİNİ DETAYLI İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

İletişim Formu

Yurtdışı Partnerlerimiz