Kazan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Kayıt

Kazan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Kayıt

Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi kayıt işlemleri için danışman firmalardan destekler alınabilir. 1930 yılında kurulan üniversite Rusya Kazan şehrinde yer alıyor. İnşaat ve mimarlık alanında ülke genelinde verdiği yüksek eğitimlerle adını duyuran fakülte toplamda 10000 öğrencinin öğrenim gördüğü bir kurumdur. Yurt dışı öğrencileri olarak Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi içerisinde 1000’den fazla öğrenci bulunur. Rusya’nın eğitim kalitesi bakımından ilk sırada yer alan fakültesi olan üniversite bir devlet üniversitesidir. 130000 metrekarelik dev bir kampüsü bulunan Rusya Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi sosyal faaliyetler ve spor branşlarının geliştirilebileceği alanlarla da öğrencilere gelişmiş imkanlar tanır.

Kazan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Bölümleri

Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi kayıt yapılırken üniversite ücretleri ödenmelidir. Yıllık periyotlarda ödenen lisans ücretleri bölümlere göre değişir. İnşaat mühendisliği 1800 dolardan başlarken üniversitenin diğer bölümlerinin yıllık ücretleri 2500 dolar olmaktadır. Mimarlık, Şehir planlama, grafik ve tasarım ve restorasyon bölümlerine sahip olan Kazan inşaat ve mimarlık Fakültesi ülkenin en kaliteli eğitimlerini vermektedir. Öğrenciler için en önemeli maliyet kalemlerinden biri de konaklamadır. Kampüs içerisindeki Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi yurt imkanı için erken dönemde kayıt yaptırılmalıdır. Öğrenci odaları 3 ve 4 kişilik olmaktadır. Her odada mutfak, tuvalet ve dış bulunur. Aylık ücretleri ise 35- 40 dolar arasındadır.

Kazan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Başvuru

Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi kayıt süresince ön kayıtlar için pasaport, lise diploması ve lise not dökümü bulunur. Vizenin alınmasının ardından ise pasaport, apostilli lise diploması ve not dökümü, heyet raporu gereklidir. Eliza testi, doğum belgesi ve vesikalık fotoğraflar ile Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi kesin kayıt işlemleri tamamlanabilir. Öğrenciler vize alırken davetiye, pasaport, vekaletname, banka hesap dökümü talep edilir. Eğitim dili Rusça olan üniversite Türkiye’den Sakarya Üniversitesi ile işbirliği anlaşması bulunur. Öğrenciler Kazan inşaat ve mimarlık üniversitesi eğitim alırken ilk sene Rusça hazırlık bölümü okur. Üniversite dünya sıralamasında ilk 400 üniversite içerisinde yer alır. Bu da YÖK tarafından şartsız denklik verilmesi anlamına gelir.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz