İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Kayıt

İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Kayıt

İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Kayıt süreci hakkında detaylı bilgi için doğru adresiniz PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetidir. İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi kayıt sürecinden önce kısaca üniversiteden bahsetmek gerekir ise, 1898 yılında kurulmuş olup, günümüzün Ukrayna sınırları içerisindeki en büyük üniversitesidir.  Öğrencilere sunduğu avantajlar nedeniyle ön plana çıkan Kiev Politeknik Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer almasından dolayı öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi fiyatları tercih edilen bölümün Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim verme durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi’nin aynı zamanda kendine ait bir telekom şirketi (KPI telekom), televizyon ve radyo kanalı bulunmaktadır.
 

 


 

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in merkezinde yeşillikler içinde kurulmuş olan Kiev Politeknik Enstitüsü (KPİ) Ukrayna’nın en eski ve en büyük üniversitesidir. Sovyetler Birliği’nin teknik beyni olan Kiev Politeknik Enstitüsü, 115 yıllık tarihi ve başarıları ile birçok dünya üniversitelerinin ve öğrencilerin yakın takibindedir. Dünya genelinde 112 ülkede diploması geçerli olan Üniversitenin yaklaşık 2 milyon mezunu bulunmaktadır.

Ezbere dayalı eğitimlerin aksine öğrenmeye dayalı eğitim sunan üniversite bünyesinde bulunan 20 Fakülte,9 Araştırma Enstitüsü, 13 araştırma laboratuarında 40,500 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizin yaklaşık 1,500 tanesini, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelmiş ve eğitimlerini sürdüren uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Bünyemizdeki saygın profesör, aktif öğretim üyesi, akademisyenler ve araştırmacılar tarafından öğrencilerimize en yüksek seviyede öğrenim sağlanmaktadır.

Üniversitenin mezunları arasında  D. Mendeleyev, I. Sikorski, S. Korolev, S. Timoshenko, V. Kirpichev, E. Paton, I. Bardin, O. Mickulin, L. Luliev, O. Vinter, B. Vul, A. Lulka, V. Plotnikov gibi ünlü bilim adamları bulunmaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi öğrencileri yurtta konaklama avantajına da sahiptir. Yurtlar öğrencilere uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Üniversite hem sosyal aktivitelerin çok olması hem de yaşam maliyetlerinin uygun olması nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Üniversite PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından gerçekleştirilen süreçte öğrenci kaydını alırken hiçbir şekilde üniversite sınav puan şartı aramamaktadır. Bu durum öğrenciler için büyük kolaylık sağlamakta her öğrenci istediği üniversite ve bölümlerde eğitim alma fırsatına erişebilmektedir. Dileyen herkes lise veya meslek lisesi diploması ile Kiev Politeknik Üniversitesi’ne kayıt yaptırma olanağına sahiptir. Lise diplomasındaki not ortalaması Kiev Politeknik Üniversitesi için hiçbir önem arz etmemektedir. İgor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI),  YÖK kuralları gereği ilk 1000 üniversite içerisinde olduğundan, Kiev Politeknik Üniversitesi diplomanız ile sınavsız ve şartsız olarak Türkiye’de denkliğinizi alabilirsiniz. Kiev Politeknik Üniversitesi düzenli olarak çeşitli derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan ölçümlerde Ukrayna üniversiteleri içerisinde ise ilk sırada yer alır.

İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Kayıt ve kabul sürecinin ardından başlanan eğitimler Rusça, İngilizce dillerinde olmakta, dil yeterliliğini tamamlayamayan adaylar için üniversite bünyesinde hazırlık okulu bulunmaktadır. Hazırlık okulunda 2 dönem boyunca toplam 850 ders İngilizce veya Rusça dili öğretilmektedir. 10 ay boyunca Temel Bilimler ve Dil Eğitimi alınmasının ardından öğrencilerimiz 1. sınıfa başlayabilir. Üniversite bünyesinde uçak mühendisliği eğitimi almayı düşünen öğrenciler İngilizce ve Rusça dillerinden birinde eğitim almaktadır. İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi birçok uluslararası firma ile işbirliği içerisinde olup eğitim seviyesini ve şartlarını geliştirebilmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi bünyesindeki eğitimler Rusça ve İngilizce dilinde verilmektedir. Üniversite bünyesinde uçak mühendisliği eğitimi almayı düşünen öğrenciler İngilizce ve Rusça dillerinden birinde eğitim almaktadır. Kiev Politeknik Üniversitesi birçok uluslararası firma ile işbirliği içerisinde olup eğitim seviyesini ve şartlarını geliştirebilmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Öğrencilere sunduğu avantajlar nedeniyle ön plana çıkan İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer almasından dolayı öğrenciler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kiev Politeknik Üniversitesi fiyatları tercih edilen bölümün Rusça ve İngilizce dillerinde eğitim verme durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Kiev Politeknik Üniversitesi öğrencilere yurtta konaklama avantajı da sunmaktadır. Yurtlar öğrencilere uygun fiyatlarla sunulmakta ve herkes özgürce konaklayabilmenin tadını çıkarmaktadır. Üniversite hem sosyal aktivitelerin çok olması hem de yaşam maliyetlerinin uygun olması nedeniyle çok tercih edilmekte ve herkesin özgürce üniversite eğitimi almasına olanak tanımaktadır.

Kiev Politeknik Üniversitesi Konaklama

Üniversitenin öğrencileri okula ait yurtlarda konaklama imkanına sahiptir. Yurt kontenjanları bütün öğrencileri barındırabilecek kadar gelişmiştir. Dörder kişilik odalarda konaklama hizmeti sunulmaktadır. Odalarda banyo ve tuvalet vardır. Giriş ve çıkışların güvenlik kontrolünde olduğu öğrenci yurtlarda temizlik yurt yönetimi tarafından düzenlenmektedir. Yurt ücretleri kayıt yaptırılan döneme, tercih edilen oda tipine göre değişken olmakla birlikte yıllık 400-800 dolar arasında değişmektedir. Okulun kampüsü Kiev şehrinin merkezinde yer alır. Ulaşımı oldukça kolay olan kampüse M1 metro hattının Politeknik Enstitüsü durağında inerek ulaşılabilmektedir. Şehirde metronun yanı sıra Troleybüs ve Tramvay hatları da mevcuttur.

Kiev Şehri Hakkında

Kiev yaşanmanın keyifli olduğu, ekonomik bir şehirdir. Yazları oldukça sıcaktır. Kışları oldukça soğuk olan şehirde öğrencilerin mevsimlere uygun olarak eşya getirmeleri uygun olacaktır. Ukrayna’nın resmi dili Ukraynaca’dır. Ancak şehirde Rusça da yaygın olarak kullanılmaktadır. İngilizce bilenler genellikle gençler ve yerel işletmelerde çalışanlardır. Kiev halkı yardımseverdir. Dil bilmeseniz dahi kolaylıkla yardım bulabilirsiniz. Kiev’de suç oranları oldukça düşüktür ve öğrenciler okul hayatları boyunca güven içerisinde olacaklardır. Nezaleshnosti Meydanı, diğer adıyla Özgürlük meydanı Kiev’in merkezidir. Şehirdeki eğlence, yeme-içme ve gözde konaklama mekanları meydanda yer almaktadır. Kiev gece hayatı konusunda önde gelen şehirlerden biridir.

İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Kayıt İşlemleri

Kiev Politeknik Üniversitesi’ne kayıt olmak isteyen öğrencilerin öncelikle ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Daha sonra kesin kayıt için öğrencilerin öğrenim ücretlerini bankaya yatırması ve evraklarını tamamlamaları gerekmektedir.

Öğrencilerin İgor Sikorsky Kiev Politeknik Üniversitesi Kayıt süreci için gerekli olan evrakları;

Başvuru için Gerekli Evrak Listesi

Pasaport
 Lise Diploması
 Lise Not Dökümü

Vizeden sonra Ukraynaya götürülecek evrak listesi

 Pasaport

 Lise Diploması orijinali ( Apostilli)

 Lise Not Dökümü orijinali ( Apostilli)

 Heyet Raporu ( Apostilli)

 Eliza Testi HIV/AIDS ( Apostilli)

 Formul A ( Apostilli)

 E-Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah belgesi

Ukrayna’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin okul başvurularından konaklamalarına, vize ve tercüme işlemlerinden uçuş organizasyonlarına, hava alanı karşılamalarından oturum kartı başvurusuna kadar tüm işlemler PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Hizmetleri, İgor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü Kayıt işlemleri ve öğrenci vizeleri konusunda uzmandır.

 

TÜM UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz