Kiev Politeknik YÖK Denkliği

Kiev Politeknik YÖK Denkliği

Kiev Politeknik YÖK Denkliği konusunda herhangi bir sorun çıkarmıyor. Tüm doğu bloku ülkelerinin en büyük politeknik üniversitelerinden biri olan üniversite 1898 yılında kurulmuştur. Son derece köklü bir eğitim kurumu olan bu üniversite kurulduğu ilk yıllarda sadece kimya, tarım, mühendislik, mekanik gibi alanlarda eğitimler veriyordu. Günümüzde çok daha fazla bölümle eğitimler veren Kiev Politeknik üniversitesi ülkemiz ile denklik anlaşması bulunuyor. Uygulamalı eğitime önem veren yüksek öğretim kurumuna kayıt olmak isteyen öğrenciler öncelikle ön kayıt yaptırır. Kesin kayıt işlemleri için öğrenim ücretleri ödenir. Ön kayıtlar lise diploması ile yapılabiliyor. Öğrenciler Kiev Politeknik kayıt işlemleri için talep edilen evrakları apostil onaylı olarak üniversiteye teslim etmelidir. 

 

Kiev Politeknik Üniversitesi Bölümleri 

 

Kiev Politeknik YÖK Denkliği bulunduğu için Türk öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilir. Spesifik bölümlere sahip olan üniversite bu alanda oldukça fazla başvuru alır. Bu bölümler arasında atom ve ısı enerjileri mühendisliği, aygıt yapım mühendisliği, Bilgisayar ve informatik mühendisliği, dil bilimleri fakültesi, elektronik mühendisliği, enerji tasarrufu enstitüsü gibi pek çok Kiev Politeknik bölümleri bulunuyor. Dünyanın ilk motorlu uçağına olan katkıları ile tanınan Sikorsky bu okuldan mezun olmuştur. Teknik eğitim konusunda kendisini kanıtlamış olan üniversitede 18 fakülte bulunuyor. 9 enstitünün yer aldığı Kiev Politeknik Fakülteleri içerisinde 500 üzerinde profesör görev yapıyor. Nitelikli eğitimler veren kurum teknik donanımlar bakımından da çağın gerekliliklerini yakından takip ediyor. 

 

Kiev Politeknik Üniversitesi YÖK Tanınırlığı 

 

Kiev Politeknik YÖK Denkliği bulunan okul Igor Sikarsky Enstitüsü olarak ta bilinir. Dünya sıralamasında QS World University Rankings'in 2021 listesine göre 701. Sırada yer alır. Ukrayna genelinde üniversite giriş sınavlarındaki puan sistemine göre en iyi üniversiteler listesinde ise üçüncü sıradadır. Bu başarıları nedeni ile Kiev Politeknik YÖK tanınırlığı bulunmaktadır. 120 yıllık bir geçmişe sahip olan üniversite yabancı ülkelerin ve Ukrayna’nın farklı ekonomik ve sosyal sektörleri için çok çeşitli akademik alanlarında yüksek vasıflı uzmanlar yetiştirmektedir. Akademik sürecinde etkili olan bilimsel araştırmacıları ülkenin en ünlü bilim adamları tarafından yönetilir. Bu da öğrencilerin Kiev Politeknik Enstitüsü seçimlerini pozitif olarak etkilemektedir.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz