Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Tıp Eğitimi

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Tıp Eğitimi

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi tıp eğitimi yurt dışı sağlık fakültesi tercih edecek öğrenciler için ilk sıralarda yer alır. Tıp eğitimi almak isteyene öğrenciler hazırlık programlarında İngilizce eğitimi alabilirler. YÖK tarafından denkliği bulunur. Dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer alır. Ülkenin en prestijli okulu olan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi içerisinde tıp eğitimi almak isteyenler lise not ortalaması ile başvurular yapabilir. Hazırlık programında başarılı olan öğrenciler Eylül- Ekim aylarında eğitimlerine başlayabiliyor. Öğrenciler Ukrayna Tıp eğitimi için bir yıllık hazırlık sınıfı eğitimi alırlar. Hazırlık sınıflarında dil eğitimlerinin yanında temel düzeyde matematik, kimya ve temel düzeyde biyoloji dersleri de verilmektedir. Sene sonunda öğrencilerin başarı notu 100 üzerinde 60 olduğunda Tıp fakültesine kabul edilirler. 

 

Ukrayna Tıp Eğitimi 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi tıp eğitimi Avrupa ülkelerine nazaran daha kolaydır. İngiltere, Almanya gibi ülkelerde iki sene hazırlık sınıfı eğitimi talep edilebiliyor. Amerika ve diğer Avrupa ülkelerinde 4 senelik biyoloji ya da kimya eğitimi almak, diploma notu 100 üzerinden 90 olmak gibi şartlar aranabiliyor. YÖK denkliği olması da Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi tıp fakültesi seçimleri için bir artı özelliktir. Tıp başvurusu yapan öğrenciler İngilizce olarak eğitim almak için 4000 dolar ödemesi gerekirken Ukraynaca dilinde yıllık 1750 dolar olmaktadır. Dünya çapında üniversite sıralamalarında ilk 500 içerisinde yer alan bir üniversitede tıp eğitimi almak avantajlı olacaktır. Türk öğrenciler Kiev Taras Shevchenko tıp eğitimi için ön kayıtların ardından eğitim ücretlerini ödeyerek kesit kayıt imkanı elde edebilir. 

 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi Tıp Fiyatları 

Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi tıp eğitimi için Ukraynaca eğitim dilinde 1750 dolar ödenir. Kiev genel olarak ekonomik bir şehirdir. Üniversitede ise Tıp bölümü en pahalı bölümdür. Diğer bölümler İngilizce eğitimlerinde de en çok 2300 dolar aralığında fiyatlarla eğitimler alabilirler. Tıp dışında hukuk, uluslararası ilişkiler, marketing, medya iletişim, gazetecilik, farklı dillerde dil ve edebiyat bölümleri bulunur. En popüler bölümlerden biri olan Kiev Taras Shevchenko Üniversitesi tıp bölümü 6 yıllık bir programdır. Bir yıllık hazırlık sınıfının eklenmesi ile 7 yıllık bir eğitim süreci bulunur. 3 yıl staj dönemi ile de Taras Shevchenko tıp eğitimi tamamlanır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz