Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık Fakültesi

Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık Fakültesi

Tıp öncesi eğitim, gerçek bir uluslararası öğrenci kitlesinin oluşumuna doğru ilk aşama olarak kabul edilmiştir.

Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık sınavını başarıyla geçtikten sonra öğrenciler Hazırlık Fakültesi Sertifikasını almaktadır. Bu sertifika, öğrencilerin seçmeli alanlarında veya odaklandıkları uzmanlık alanlarında daha fazla çalışmalarını sağlar: Rusça, Ukraynaca veya İngilizce Tıp, Mühendislik, Havacılık, Ekonomik, Denizcilik ve Çevre Bilimleri bölümlerini içeren üniversiteler vb. Bir diğer deyişle UAFM Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık eğitimini tamamlayarak Hazırlık Okulu sertifikasına sahip olan bir öğrenci istediği bir başka Ukrayna Üniversitesi bünyesinde istediği bir lisans derecesinde eğitim alabilir (UAFM Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık okuduktan sonra örneğin, Kiev Politeknik Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik okuyabilir).

Hazırlık fakültesi eğitimi sürecinde öğrenciler, Rusça, Ukraynaca veya İngilizce dili (isteğe bağlı) ve onların işlenişine daha fazla hakim olmak ve daha fazla öğrenmek için genellikle gerekli olan bazı özel konular hakkında bilgi edinmeye başlayacaktır. Bu konular Bilgisayar Bilimi, Bilim, Matematik, Edebiyat, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih ve Coğrafya, Fen ve Matematik olabilir. Yani Ukrayna’da Hazırlık eğitimi sadece bir dil alanında ilerlemek için değil aynı zamanda lisans programına (bölüme) yönelik giriş derslerinin alınmasını da kapsar.

UAFM Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık Fakültesi bünyesinde eğitim alırken aynı zamanda alan giriş derslerinize de başlar ve bölümünüze başladığınız zaman daha donanımlı olursunuz.

UAFM Kiev Tıp Üniversitesi Hazırlık Fakültesi Tıp Öncesi Hazırlık Ek Eğitimi

Kiev Tıp Üniversitesi bünyesinde tıp öncesi eğitim programı, hem İngilizce hem de Rusça olarak yürütülmektedir. Tıp öncesi kursun süresi 10 aydır. Üniversite müfredatta belirtilen dersler için okuma, dinleme, yazma ve konuşma çalışmaları yaptırırken aynı zamanda da öğrencilerin gerekli ve elzem becerileri kazanmalarını sağlamaktadır.

UAFM Kiev Tıp Üniversitesi‘nde öğretmenler, yabancı öğrencilere eğitim konusunda engin deneyime sahiplerdir. Üniversitede sınıflar oldukça işlevseldir, ayrıca öğrencilere seminer verilmekte ve dersler de bu şekilde desteklenmektedir. Öğrenciler kütüphanede, eğlence tesislerinde, konaklamada, bilgisayar odalarında ve öğrenci hizmetlerinde üniversitedeki kaynakları kullanabilmektedir.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak üstün kalitede rehberlik hizmetimiz ile siz değerli öğrencilerimiz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz.


KİEV TIP ÜNİVERSİTESİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz