Moskova Üniverstesi Fiyatları

Moskova Üniverstesi Fiyatları

Moskova Üniversitesi Rusya’nın en iyi üniversitesidir. Dünya sıralamasında 74. Olması onu çok fazla prestijli yapmaktadır. Buradan alınacak diplomanın değeri de o şekilde prestijli olmaktadır. Bu kadar kaliteli bir üniversitenin fiyatları da farklılık gösterebilir. Normal sıradan üniversitelere göre daha yüksek olabilmektedir. Okuyacağınız bölüme göre fiyatlar belirlenmektedir. Bazı bölümlerde hazırlık olduğu için hazırlık dahil olan ücret çok yüksek çıkabilmektedir. Hazırlık olmayan bölümlerde ise fiyatlar biraz daha düşük olabilir. Moskova Üniversitesi fiyatlar genel olarak okumak istediğiniz bölüme göre değişmektedir. Bu fiyatları inceledikten sonra siz de hayallerinize kavuşma için başvuruda bulunabilir ve Rusya’da eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Yıllık Ücretler Ne Kadar?

Yıllık olarak Moskova Üniversitesi fiyatları 6000 dolardan başlamaktadır. 9000 dolara kadar fiyat artabilmektedir. Bu fiyat artışının temel sebebi bölümler olmaktadır. Okumak istediğiniz bölümlerin fiyatı değişkenlik göstermektedir. Yurt veya konaklama ücretleri ise aylık olarak ifade edilebilir. 150 dolar ile 300 dolar arasında bir kira gideriniz oluşacaktır. Gider hesaplaması yaparken mutlaka bunu hesaba katmalısınız. Yaşayacağınız şehrin Moskova olduğu düşünüldüğünde çeşitli harcamalarınız ve mutfak giderleri, yemek giderleri veya eğlence giderleri olabileceğini düşünmemiz gerekir. Bu giderlerin ise harcama miktarınıza göre temel şeyleri düşünürsek 400 dolar civarında olması beklenebilir. Ancak eğlence kısmını biraz fazla artırırsanız 600-700 dolar civarına çıkabilir. Bu giderler ortalama değerlerdir. Siz de kalacağınız yeri, ortalama geçireceğiniz seneyi hesaplayarak çok kolay şekilde bir maliyet hesabı çıkarabilirsiniz.

Hem ABD Hem Rusya Diploması

Hem ABD hem de Rusya diploması kulağa hoş geliyor olabilir. Moskova Üniversitesi fiyatları araştırması yapıyorsanız buna da dikkat etmeniz gerekmektedir. Moskova Üniversitesinde iki diploma almanız mümkündür. Bu üniversiteye ait diplomayı ABD’de almak ve İngilizce bir diplomaya sahip olmak için bu programa kayıt olmanız gerekmektedir. Ücret olarak ise toplamda 42 bin dolar ödeme yapmanız istenecektir. Bu eğitim 4 yıl sürecektir. Sonucunda ise çift diploma almanız mümkün hale gelecektir. Hem İngilizce hem de Rusça olan bu diploma ile çok mükemmel bir kariyer fırsatı yakalamanız kaçınılmaz olacaktır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz