Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği

Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği

Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü en çok tercih edilen bölümler arasındadır. Diş Hekimliği bölümünde okumak ve diş hekimliği üzerine kariyer yapmak isteyen öğrenciler PR Yurtdışı Eğitim sayesinde hayallerini süsleyen bu bölüme kolaylıkla yerleşebilmektedir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi pek çok yabancı öğrenciye eğitim fırsatı sunmaktadır. Özellikle de Türk öğrencilere karşı son derece sıcak kanlı olan Nahçıvan halkının bu tavrı da Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde okumak isteyen öğrencilerimizin adaptasyonunda ve sürece hızlı alışmalarında oldukça etkili olmaktadır. Nahçıvan Üniversitesi’nde Diş Hekimliği bölümüne kayıt olmak son derece kolaydır ve hem hazılık hem de senelik lisans ücretleri oldukça ucuzdur.

Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü 5 yıldır. Diş hekimliğine başlamadan önce hazırlık eğitimi de alınacak ise eğitim süresi 6 seneye çıkmaktadır. Ayrıca Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü mezunlarına Nahçıvan şehrinde 1 yıl staj yapma olanağı da sunulabilmektedir.

Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği YÖK denkliği de oldukça merak edilen konulardan biridir. Bir üniversitenin YÖK tarafından tanınması ve denklik şartlarını sağlaması çok önemlidir. Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünden mezun olarak diplomalarını alan öğrenciler diplomaları için YÖK denkliği alakta hiçbir sorun yaşamamaktadır. Mezun olup diploma denklik işlemlerini tamamladıktan sonra Türkiye’de de diş hekimliği yapabilmektedir.

Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği Bursu da sık sorulan sorulardan biridir. Nahçıvan Üniversitesi de diğer Azerbaycan üniversiteleri gibi hem yabancı öğrenciler hem de Türk öğrenciler için sabit bir fiyat belirlemiştir. Nahçıvan Üniversitesi fiyatları da diğer Azerbaycan üniversitelerinin fiyatları gibi çok uygundur. Ancak maddi durumu yeterli olmayan öğrenciler elbette burs müracaatında bulunabilmektedir. PR Eğitim Nahçıvan Üniversitesi’nin Türkiye’de tanınan tek resmi temsilcilik ve kayıt ofisi olarak öğrencilerin burs başvurularında da hizmet vermektedir.

Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünde okumak isteyen öğrenciler için kayıtlar 2020 Şubat ayında açılmıştır. Bu bölüm için Türkiye’ye sınırlı bir kontenjan sunulduğu için Nahçıvan Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü isteyen öğrencilerin hızlı hareket etmeleri önerilmektedir. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Nahçıvan Devlet Üniversitesi tarafından resmi olarak tanınan tek eğitim danışmanlığıdır ve öğencilerin kayıt işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmektedir.

 

TÜM AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELE

NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ DETAYLI İNCELESİZİ ARAYALIM
Yurtdışı Partnerlerimiz